AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Konyaspor - Beşiktaş maçı sonrası siyah beyazlılara saldırı! Yasin Sülün'den açıklama...

İlk Yayınlanma : 07 Eki 2018 - 16:08 / Son Güncelleme : 07 Eki 2018 - 19:08

Konyaspor ile Beşiktaş'ın U21 takımını karşı karşıya getiren maç sonrası olaylar çıktı. Konyasporlu taraftar, futbolcu ve yöneticilerden bazılarının Beşiktaş soyunma odasına gelerek saldırıda bulundukları iddia ediliyor.

U21 Ligi’nde Konyaspor ile Beşiktaş karşı karşıya gelirken yeşil beyazlı ekip sahadan 3-2’lik skorla galip ayrıldı.

Ancak maç sonu olaylar çıktı. Konyasporlu bazı futbolcu, taraftar ve yöneticilerin siyah beyazlılara saldırıda bulundukları iddia ediliyor.

Yasin Sülün'den ilk açıklama!

Konuyla ilgili Ajansspor’a konuşan Beşiktaş U21 takımı teknik direktörü Yasin Sülün, “Futbolun içinde doğrular ve yanlışlar var. Bizler de yanlış yapabiliriz. Benim üzüldüğüm tek şey; rakip takım hocasının benim oyuncuma vurması. Bir oyuncumun burnunda yara var, bir başka oyuncumun kulağının arkasında kızarıklık var. İki kulüp çok büyük camialar. Biz iki büyük camiayı karşı karşıya getirmemek için şikayetçi olmadık” dedi.

Konyaspor cephesinden de açıklama var!

Olayla ilgili Konya Yeni Haber'e açıklamalarda bulunan Atiker Konyaspor Alt Yapı Koordinatörü Taner Ay, 'Beşiktaş'ın hocası Yasin Sülün karşılaşmanın 76. dakikasında kulübeden atıldı. Sahadan polis zoruyla, polislerle tartışarak çıkartıldı.Yasin Sülün, taraftarlarla da atıştı. Maçı 3-2 kazandıktan sonra sevinmeye başladık. Daha sonra Beşiktaşlılar, bize saldırmaya başladı. Oyuncularımız da kendilerini korumak için karşılık verdi. Kısa süre olay yatıştırıldı ama 3 oyuncumuz darp edildi' dedi. 

Beşiktaş'tan açıklama: 'Her türlü girişimde bulunarak...'

"Konyaspor-Beşiktaş U-21 Süper Lig müsabakasından sonra saha içinde futbolcularımıza yönelik saldırıyı kabul edilemez buluyor ve şiddetle kınıyoruz.

Görüntülerden de anlaşıldığı üzere, gencecik çocuklarımızın üzerine saldıran; taraftarı, sporcusu, teknik çalışanı ve/veya yöneticisinin hangi hırs, hangi nefret duygusuyla bu saldırıyı gerçekleştirdiği tüm kamuoyu için anlaşılamaz bir durumdur.

Böyle feci bir olayı Konya halkının ve Konyaspor camiasının da kabul etmesinin mümkün olmadığına  inanıyoruz.

Altyapı takımlarının futbolumuzun geleceği olduğu ve altyapılarda her şeyden önce iyi insan olmak ve centilmenlik ruhunun öğretilmesi gerektiği gerçeğinden hareketle, Konya’da yaşanan bu saldırı maalesef ki aynı zamanda Türk futbolunun geleceğine yönelik bir saldırıdır.

Sporun ruhuna aykırı bu saldırıda darp edilen sporcularımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.

Kulübümüz, suç duyurusu ve takibinde hukuki her türlü girişimde bulunarak sorumluların cezalandırılması için konunun takipçisi olacaktır.

Saygılarımızla,

Beşiktaş JK"

 

Konyaspor'dan açıklama!

"Bilindiği üzere Beşiktaş Kulübü UEFA Avrupa Liginde geçtiğimiz Perşembe gecesi Malmö ile oynadığı karşılaşmanın ardından direkt olarak Konya’ya gelmiş ve burada hazırlıklarına devam etmiştir. Bu süre zarfında Atiker Konyaspor Kulübü olarak kendilerine tesislerimizi açarak her türlü ihtiyaçlarının karşılanması noktasında azami derece hassasiyet gözetilmiştir. 

Ancak bugün U21 takımımız ile Beşiktaş U21 takımı arasında oynanan karşılaşmanın sonunda istenmeyen ve kesinlikle tasvip etmediğimiz olaylar yaşanmıştır. Çeşitli kaynaklardan yaptığımız araştırma ve değerlendirmeler sonucunda, olayların başlangıcının müsabakanın 76. dakikasında oyundan atılan Beşiktaş U21 Teknik Sorumlusu Yasin Sülün’ün hakeme, güvenlik görevlilerine ve seyircilere yaptığı tahrik dolu hareketler olduğu anlaşılmıştır.  

Olayların nereden, nasıl çıktığına, kimin tahrik ettiğine bakmaksızın, sonuçlarının kabul edilemez olduğu gerçeğiyle karşı karşıyayız. Bu doğrultuda camiamızın misyonuna ve sportmenliğe yakışmayan davranış, tutum ve hareketlere kesinlikle müsamaha göstermeyeceğiz. Olaylara karışan teknik adam, sporcu ve idari sorumlularla ilgili her türlü disiplin soruşturmasını en ince detaylarına kadar yapacağız.  Sonuç itibariyle ortaya çıkan nahoş durumun müsebbiplerine gereken en ağır yaptırımları herhangi bir hafifletme gerekçesine prim vermeden uygulayacağız. 

Bu bağlamda Beşiktaş U21 takımı futbolcularına, görüntülerde net bir şekilde görüldüğü üzere baygınlık geçirip yere düşen ve yerdeyken darbe alan oyuncumuza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, galip tamamladığımız bir müsabakanın ardından özellikle olayları başlatan taraf olarak lanse edilmemizi de kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.   

Bununla birlikte olayların bu noktaya gelmesinde birinci derecede sorumluluğu bulunan Teknik Sorumlu Yasin Sülün hakkında alınacak kararı ve Beşiktaş Kulübünün göstereceği hassasiyeti yakından takip edeceğimizi de özellikle belirtmek isteriz. 

U21 takımımızla ilgili her türlü seçenek ve alternatif gündemimizde objektif bir biçimde değerlendirilecektir ve bu tür vakaların yeniden yaşanmaması adına kulübümüz olayı geçiştirmeden üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir.

Kamuoyuna Saygıyla…"

Video-Futbolcular arasında yaşanan kavga

Yusuf Can Abay: Bizim hocalarımız bizi ayırmak isterken onların yöneticileri geldi bana yumruk attı

Beşiktaş U21 Takımı oyuncuları Hazar Torunoğulları ve Yusuf Can Abay olay sonrası NTV'ye açıklamalarda bulundular

Yusuf Can Abay: Maç içinde gerginlikler olabilir. Ama maç sonuna yansıdı. Maçın skoruyla birlikte bu duruma geldi. Yöneticiler dahil oldu olaya. Bizim hocalarımız bizi ayırmak isterken onların yöneticileri geldi bana yumruk attı. Bize yakışmayan şeyler oldu. Konyaspor'da idari menajer vardı, geldi bana durduk yere yumruk attı. Yakışmadı. Maç yapıyorsun sonuçta. Kazanan olacak, kaybeden olacak. Yöneticiler işin içine girmemesi gerekiyordu, yanlış yaptılar bence.

Hazar Torunoğulları: Onların hocası geldi bana yumruk attı

Hazar Torunoğulları: Gergilik falan oldu maç sırasında. Maçta istemediğimiz gibi gitti. Rakip takımda hocalar falan işin içine girdi. Onların hocası bana yumruk attı. Ben bunu beklemiyordumç Gözlüklü bir hocaydı. Biz onu kavga içinde kenara çekip konuşacağını zannettik ama beklemediğimiz bir anda yumruk attı. Hocanın yaptığı şeyi doğru bulmuyorum. Üzüldüm gerçekten de keşke böyle bir şey yaşanmasaydı.

Çarşı grubundan açıklama!

Öte yandan Konyaspor yöneticileri bugün yaşanan olayların ardından Beşiktaş U21 takımını kaldığı oteli ziyaret etti. 

Yasin Sülün'den yeni açıklama: 'Olayları nasıl ben başlatabilirim.'

Yasin Sülün konuyla ilgili bir açıklama daha yaparak şunları söyledi: "Oyunun 76. dakikasında atıldım. Saha gergin olduğu için beni tribüne çıkarmadılar ve polis eşliğinde direkt olarak soyunma odasına gittik. Polisler kapıyı üzerime kilitledi. Ben maçın son bölümlerinde zaten sahada değildim ve olayları bile görmedim. Sahadan çıkan futbolcular soyunma odasına geldiğinde böyle bir saldırının olduğunu öğrendim. Polisler beni soyunma odasına kapatmışken ve ben soyunma odasından çıkamamışken, olayları ben nasıl başlatabilirim ki? Hatta ben oyundan atıldıktan sonra, yardımcı hocalar da benim tribüne çıkmamamı söylediler. Ortam çok gergin olduğu için ben polis eşliğinde soyunma odasına giderken, tribünlerle göz kontağı dahi kurmadım. Olayların başlamasıyla benim hiçbir ilgim yok" ifadelerini kullandı.