AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen: İlhan hocamızla sözleşme imzalayacağız

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 24 Ara 2021 - 09:54 / Son Güncelleme : 24 Ara 2021 - 10:11

Konyaspor Kulübü Başkanı Fatih Özgökçen, teknik direktör İlhan Palut ile en kısa süre içinde sözleşme imzalayacaklarını açıkladı.

"Trabzonspor'un en yakın rakibi biziz"

Independent Türkçe’nin sorularını yanıtlayan Başkan Özgökçen, ligin 18 haftalık kısmının geride kaldığını kaydederek “Trabzonspor bu noktada büyük bir avantaj elde etti. En azından 18 haftalık periyot içerisinde. Sonuç itibariyle futbol oyunu 3 ihtimalli bir oyun. Bir de 20 takıma baktığınız zaman hepsi gerçekten büyük ölçüde para harcıyor. Bütün yönetimler zamanlarını bu noktaya yoğunlaştırıyor. Ortada bir emek var. Bunun ne olacağını şu anda kestirmek zor ama puan olarak tabii ki Trabzonspor avantajlı ondan sonra da en yakın rakibi biziz” diye konuştu.

“İlhan hocamızla sözleşme imzalayacağız"

Teknik Direktör İlhan Palut ile sözleşme imzalayacaklarını da kaydeden Konyaspor Kulübü Başkanı Fatih Özgökçen, “Daha önce de açıkladığımız gibi İlhan hocamızla başarıya endeksli bir çalışma içerisinde olmayacağımızı belirtmiştik. Ortada bir başarı olmasa dahi Konyaspor'un hedeflerini yerine getirmek istiyorsanız uzun süreli ve uzun soluklu bir çalışma içerisine girme zorunluluğunuz var. Nitekim bu başarıyla taçlandığı zaman işleriniz belki biraz daha kolaylaşabiliyor. Biz İlhan hocamızla devam edeceğiz inşallah kısa sürede bir sözleşme de akdederiz” dedi.

Palut'un takımı ligde 2. sırada

Sezon başında Konyaspor'un başına geçen 43 yaşındaki İlhan Palut, 19 maçta 11 galibiyet,  6 beraberlik ve 2 yenilgi aldı. Yeşil beyazlılar 36 puanla lider Trabzonspor'un arkasında 2. sırada yer alıyor.

 

Beşiktaş ve Fenerbahçe ile de anıldı

Kariyerinde daha önce Hatayspor ve Göztepe'yi de çalıştıran İlhan Palut, bu sezon teknik direktör arayışı içinde olan Beşiktaş ve Fenerbahçe ile de anıldı.