Konyaspor'dan PFDK'ya Tepki! "Sindirme Politikasi"

Akın Ungan
24.03.2023 - 12:17 | Son Güncellenme: 24.03.2023 - 12:28

Son dakika | Konyaspor, Galatasaray maçından sonra PFDK tarafından ceza aldı. Yeşil-Beyazlılar, TFF'nin açıklamasına tepki gösterdi. İşte detaylar...

AJANSSPOR HABER

Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında Konyaspor ile Galatasaray karşı karşıya geldi. Ev sahibi Konya, Sarı-Kırmızılılar karşısında 2-1 kazandı. Mücadelenin ardından Konyaspor, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi. Yeşil-Beyazlı takım açıklanan PFDK kararlarına tepki gösterdi.

PFDK'dan Konyaspor'a verilen ceza

PFDK tarafından Konyaspor'a verilen ceza şu açıklama ile duyuruldu: "ARABAM.COM KONYASPOR Kulübünün, 17.03.2023 tarihinde oynanan ARABAM.COM KONYASPOR-GALATASARAY A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasında, taraftarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 56.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir"

Açıklamanın devamında, "Aynı müsabakada ARABAM.COM KONYASPOR Kulübünün, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı ve bu eylemin aynı sezon içinde 4. kez gerçekleştirilmesi nedeniyle 162.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir" ifadeleri yer aldı.

İlgini Çekebilir
Jesus'a kırmızıdan 1 maç Sevilla'dan para cezası
Habere Git

Para cezaları şu şekilde devam etti: "Aynı müsabakada ARABAM.COM KONYASPOR Kulübünün, stadyuma usulsüz seyirci alınmasından dolayı 350.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada ARABAM.COM KONYASPOR Kulübünün, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 18.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir"

Micovic'e 1 maç men ve para cezası

Son olarak "Aynı müsabakada ARABAM.COM KONYASPOR Kulübü antrenörü BRANIMIR MICOVIC’in, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 26.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir" denildi.

"Toplamda 612 Bin 500 TL para cezasını şaşkınlıkla öğrenmiş bulunuyoruz"

Konyaspor, açıklanan bu kararların ardından bir duyuru yayınlayarak PFDK'ya sert tepkide bulundu. Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamaya, "Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK)’nun, kulübümüze vermiş olduğu toplamda 612 Bin 500 TL para cezasını şaşkınlıkla öğrenmiş bulunuyoruz" ifadeleri ile başlandı.

İlgini Çekebilir
Transferin perde arkası! "Sandalyem kırıldı, kahkaha attılar..."
Habere Git

"Kesilen cezalar ile Anadolu kulüplerine sindirme politikası yapılıyor"

"Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında evimizde galibiyetimizle sonuçlanan Galatasaray maçı ardından kulübümüze kesilen! bu cezanın adalet ve hakkaniyet duygusundan uzak olduğu aşikardır. Üst seviyede saha ve seyirci olayının yaşanmadığı müsabakanın ardından kesilen! cezalara anlam veremediğimizi ve bu kesilen! cezalar ile Anadolu kulüplerine yapılmak istenen sindirme politikalarını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz" denildi.

"Tahkim Kurulu’na gerekli savunmamızı sunacağız"

Konyaspor, Tahkim Kurulu'na gidileceğini açıkladı. Duyuruda şunlar kaydedildi: "Kulüp olarak kesinlikle kabul etmediğimiz PFDK'nın cezalarına karşı ivedilikle harekete geçtiğimizi, Büyük Konyaspor Taraftarı’nın bilmesini isteriz. Haklı gerekçelerimiz ile birlikte 24 Mart Cuma günü Tahkim Kurulu’na gerekli savunmamızı sunacağız"

Son olarak, "Konyaspor'umuzun üstün menfaatleri doğrultusunda haklı mücadelemizi her platformda sonuna kadar sürdüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın" ifadeleri kullanıldı.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler