• Diğerleri

Konyaspor'dan Ünal Karaman'a teklif!

30 Aralık 2019 20:40- Son Güncelleme - 30 Aralık 2019 20:40
Google news abonelik

TFF Süper Lig ekiplerinden İttifak Holding Konyaspor'da Aykut Kocaman ile yola devam edilecek mi? Yeni teknik direktör adayları kimler? Hangi teknik direktöre teklif götürüldü?

Ajansspor açıklıyor...

İşte detaylar...

Ajansspor'un elde ettiği bilgilere göre; Konyaspor yönetimi, Aykut Kocaman'ın istifasını kabul etmedi. Ancak, Yeşil-Beyazlı yönetimin teknik direktör arayışlarını sürdürdüğü öğrenildi.

Konyaspor'un Trabzonspor ile yollarını ayıran Ünal Karaman'a teklif götürdüğü, ancak 53 yaşındaki teknik adamın " 1.5 ay kafamı dinlemek istiyorum" diyerek teklifi reddettiği belirtildi.

Transfer listesinde adı geçen diğer teknik direktörün ise Tolunay Kafkas olduğu öne sürüldü.

Aykut Kocaman'ın Aytemiz Alanyspor'a 2-1 yenildikleri maç sonrası yapmış olduğu açıklamalar:

“Özellikle 8 haftadan itibaren büyük bir hayal kırıklığı, taraftar için, Konya şehri için. Gitmek istediğimiz, yol yapmak istediklerimize baktığımızda da hayal kırıklığı. Özellikle 6 maçlık bir periyot var ki Malatyaspor maçıyla başlayıp Rize maçıyla sonuçlanan, ondan sonra biraz toparladık ama burada da saha içi kalitemiz buna yetmedi. Hem puan olarak hem de sahadaki duruş olarak büyük bir hayal kırıklığı var. Bu durumun bir hesabının olması lazım, hesaplaşması lazım. Bu da çok doğal bir durum. Hem Konyaspor’u sevenler için, yönetenler için ve yönetenler arasında teknik anlamında kendimi de katıyorum, bir hesaplaşması olması lazım ve bunun sorumluluğu da bana ait. Lafı çevirip çevirmeye gerek yok. Kendi elimizde olan ve yapma zorunda olduğum bir takım şeyler var. Bunun önceliği olarak Konyaspor ailesi olarak bir hesaplaşması lazım.”

Saha göle döndü, hakem maçı oynatmaya devam etti