Koray Palaz açıkladı: "Cenk Tosun ile konuştum, Palace transferinin sebebi..."

10 Ocak 2020 15:21- Son Güncelleme - 10 Ocak 2020 15:21
Google news abonelik

İngiltere’de Everton forması giyen Cenk Tosun, Crystal Palace ile anlaştı. Kiralık olarak transfer gerçekleşirken, daha önce Ada’da görev yapan, uzun yıllar yaşayan ve Cenk Tosun’u çok yakından tanıyan teknik direktör Koray Palaz, transferi değerlendirdi.

Radyospor’da Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Koray Palaz’ın açıklamaları şöyle:

Koray Palaz: "Cenk Tosun ile konuştum, Palace ile imzaların atıldığını söyledi"

Az önce Cenk Tosun ile görüştüm. Evet hocam imzalar atıldı dedi. Cenk Tosun, Crystal Palace ekibine transfer oldu. Kiralık olarak gerçekleşti. Sağlık kontrolü ve prosedürler vardı. Palace ekibine gitmesine şaşırmamıştım. Geçen sezon devre arasında ilgilenmişlerdi. Palace ekibinin gündemindeydi. İspanya ve Almanya’dan da isteyenler vardı.

Koray Palaz: "Yarım kalan işini bitirmeden Türkiye'ye dönmez"

Koray Palaz: "Yarım kalan işini bitirmeden Türkiye'ye dönmez"

Cenk’i herkes Beşiktaş ile andı ama onu tanıyan biri olarak yarım kalan işini bitirmeden Türkiye sayfasını açmaz diyordum. Beşiktaş ile görüşmeler oldu. Fakat; Beşiktaş TFF’den yanıt bekliyordu. Çok olası bir transfer olarak görmüyordum.

Koray Palaz: "Cenk Tosun transferi tamamlandı"

Koray Palaz: "Cenk Tosun transferi tamamlandı"

Cenk, Beşiktaş’ta iyi işler yaptı ve bu sayede Premier Lig’e gitmişti. Cenk orada bir takım işleri tamamlamadan Türkiye defterini açmayacak. Cenk Tosun’a başarılar diliyorum. Cenk Tosun transferi tamamlandı ve somut bir realite oldu.

Koray Palaz: "Cenk Tosun, oynayabileceği bir yere gitmek istediğini söylemişti"

Cenk’e önemli işler düşecek. Palace ekibi Premier Lig’de az gol atıyor. İlk 10 içinde yer alsa bile skor üretmekte sıkıntı yaşıyorlar. Cenk, “Hocam oynamam lazım. Avrupa Şampiyonası’nı bekliyorum” diyordu. Sürekli forma şansı bulabileceği yeri tercih edeceğini söylemişti. Sağlıklı olduğu sürece Palace ekibinde 11’de oynar.

Cenk Tosun, Palace ekibini neden tercih etti?

Cenk Tosun, Palace ekibini neden tercih etti?

Cenk’in Everton’dan ayrılma sebebi oynamak istemesidir. Palace ekibini tercih etmesindeki en büyük tercih sebebi bu.

Köln - Mainz 05 (2-2) - Maç Özeti - Bundesliga 2019/20