AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Korcan Çelikay: "Beşiktaş maçı bizim için özel bir maç değil. Çünkü..."

İlk Yayınlanma : 16 Kas 2018 - 18:17 / Son Güncelleme : 16 Kas 2018 - 15:25

Korcan Çelikay: "Beşiktaş maçı bizim için özel bir maç değil. Çünkü..."

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Ankaragücü’nde forma giyen Korcan Çelikay, 12 haftalık performansları ve hedefleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. “Ankaragücü bir diriliş yaşadı” diyen Çelikay, Beşiktaş ile oynayacakları maça da değindi ve hedeflerinin 3 puan olduğunu vurguladı.

Radyospor’da yayınlanan Spor Kazanı programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Korcan Çelikay’ın açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

"Ankaragücü bir diriliş yaşadı"

2 sene öncesine gitmem gerekiyor. 2 sene önce devre arasında gelmiştim. Yine şampiyonluğa oynayan bir takım vardı. TFF 1. Lig’e çıktı. Daha sonra yine başarılı olduk ve Süper Lig’e çıktık. Ben de Ankaragücü’ndeyim. Kısa sürede böyle başarılar yakaladık. Ankaragücü gibi bir kulüpte olmaktan mutluyum. Artık yeniden bir diriliş yaşadık.

"Milli aralar bizi olumsuz etkilemiyor"

Milli aralar yüklemeyle geçiyor. Günde çift antrenman yapıyoruz. Normal maç haftasında yapamayacağımız antrenmanlar yapıyoruz. Bu hafta da öyle oldu. Beşiktaş maçı haftasında normale döneceğiz. Milli arada biz yoğun çalışıyoruz. Bu da çok faydalı oluyor. Bir düzen, tempo tutturuluyor. O boşlukta belki takımlar bir konsantrasyon kaybı yaşıyor. Bizim için şu ana kadar öyle olmadı. Öyle olmaz diye düşünüyorum.

"Beşiktaş’ı yenmek istiyoruz"

Şu anda Süper Lig’deyiz ve ilk hedef kalıcı olmaktı. Şu anki gidişatımız bunu gösteriyor. Ligi ne kadar yukarıda bitirebilirsek o kadar iyi olacak. Şu anki gidişattan memnunuz. Son maç haricinde bir serimiz var. Önümüzde bir Beşiktaş maçı var. İyi bir performans sergilemek ve Beşiktaş’ı yenmek istiyoruz.

"Beşiktaş maçı çok özel bir maç değil"

Beşiktaş maçına farklı bir konsantrasyonumuz yok. Her maç önemli. Beşiktaş ya da Fenerbahçe maçını da kazandığımızda 3 puan alıyoruz, diğer maçları kazanınca da 3 puan alıyoruz. Günümüzde büyük takımları ayırt ediyorlar. Son zamanlarda Anadolu takımlarından da şampiyonlar çıktı. Bunlar olabiliyor. Beşiktaş maçı çok özel bir maç değil. Elbette kaliteli takımlar var ama biz maç ayırmıyoruz. Her maça konsantre olmaya çalışıyoruz. Biz yine normal bir şekilde sahaya çıkacağız.

Korcan’dan İsmail Kartal yorumu

İsmail Kartal dışarıdan sıcak görünmez ama onunla çalıştığınızda anlarsınız. İşini iyi yapıyor. Sıcak bir insandır. Günde çifte antrenmanla pestilimizi çıkarıyor (gülerek) ama neticesini alıyoruz. Faydasını görüyoruz. Normalde futbolcular sitem eder ama bize katkı veriyor. Biz hoca ne derse onu yapıyoruz. Aklımızda bir soru işareti yok. Hocamızla aramızda iyi bir iletişim var.

"Aynı kalitede yerli oyuncu varken yabancı oyuncu mantıklı gelmiyor"

Süper Lig’de kalitenin artması için yetenekli oyunculara ihtiyacımız var. Özellikle kulüplerin kendi altyapılarından oyuncular mutlaka çıkmalı. Sınırlı sayıda Türk oyuncu oynatabilir hale geldik. Milli takım da elbette bundan etkilenecektir. Kaliteli oyuncu, yerli de olabilir yabancı da. Ama eğer aynı kalitede yerli oyuncu varken yabancı kullanmak bana mantıklı gelmiyor.

Korcan Çelikay’ın beğendiği kaleciler kimler?

Beğendiğim kaleciler elbette var. Ama kaleciliğin bir standardı yok. Çok iyi bir kaleci hata yapabilir. Ben genç kalecileri daha çok önemsiyorum. Süper Lig düzeyinde bakacak olursak Harun Tekin’i Bursaspor’dan beri beğeniyorum. Bizim kalecimiz Altay Bayındır var. Onun da geleceği parlak. İyi yerlere geleceğine inanıyorum.

"Taraftarlarımızın emeği bizden çoktur"

2. Lig’de oynadığımızda da taraftarlarımız maça geliyordu, şu anda da geliyor. Bizim emeğimiz ne kadar varsa onların emeği daha fazladır. Her şartta kulübü destekliyor. Taraftarlarımızın emeği çok büyük. Onlar iyi ki varlar. Hepsine teşekkür ediyorum. Bizi desteklemeye devam etsinler.