AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Korcan Çelikay'dan flaş açıklamalar! Umut Nayir, Ankaragücü, Dünya Kupası, Ospina...

İlk Yayınlanma : 06 Tem 2018 - 15:25 / Son Güncelleme : 06 Tem 2018 - 18:25

Korcan Çelikay'dan flaş açıklamalar! Umut Nayir, Ankaragücü, Dünya Kupası, Ospina...

Ankaragücü'nun başarılı kalecisi Korcan Çelikay, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar'a konuştu. Korcan Çelikay, gelecek sezon Ankaragücü'nün hedeflerinden Umut Nayir'e, Fenerbahçe'nin gündemine gelen Ospina'dan genç kalecilerin oynamasına kadar bir çok konuda açıklamada bulundu

'Şu an Erzurum'da kamp çalışmasını yapıyoruz. İlk kamp daha çok kondisyon ağırlıklı, ikinci dönem taktik ve hazırlık maçı özelinde oluyor. Hocalarımız tecrübeli olduğundan antreman dozunu ayarlıyorlar vev sakatlık durumu yaşanmıyor. İlk kamplar zordur vücut 1-1,5 ay bu yoğunluktan çıkıyor sonra toparlamaya çalışıyorsunuz'

"Lige ilk çıkan takımlar tabii kümede kalma hedefi ile başlıyor ancak biz büyük bir camiada olduğumuz için hedefler yüksek. Tabii art arda ligler yükseldik, sonuçta bu sezon hedeflerimiz yüksek olacak"

'Umut Nayir keşke Ankaragücü'nde kalsaydı...'

"Umut Nayir'in transferi konusunda çok bilgim yok ama keşke bizimle olsaydı çok faydası olurdu. Geçen sezon bize büyük katkısı oldu ve insan olarak da çok iyi bir arkadaşımız"

"Oynamayan kaleci gelişim göstermez. Sıradan yabancı kalecilere itirazım var. Ospina tabii ki iyi bir kaleci Fenerbahçe kalesinde açık var mı bilmiyorum. Fenerbahçe'de sonuçta Volkan ağabey var, yabancı bir kaleci var. Gelirse katkı sağlayacaktır tabii. Kaleci oynadıkça ivme kazanır. Genç kalecilerimize, yerli kalecilerimize fırsat tanımamız lazım"

 

'Muslera'nın performansı çok iyi'

Dünya Kupası'nın idmanlardan fırsat buldukça takip etmeye çalışıyoruz. Muslera'nın performansı çok iyi. Bizim ligde de takip ediyoruz tabii çok iyi kaleci."