Koronavirüs atağa kalktı! Kasımpaşa'da 2 kişi...

Süper Lig ekiplerinden Kasımpaşa'da 2 kişinin test sonucunun pozitif çıktı.
14 Mayıs 2020 14:55- Son Güncelleme - 14 Mayıs 2020 14:55
Google news abonelik

Süper Lig ekiplerinden Kasımpaşa’da forma giyen iki futbolcunun koronavirüs test sonucu belli oldu. Lacivert-beyazlı takımda 2 futbolcunun COVID-19 test sonucunun pozitif çıktığı belirtildi.

Habertürk’ün haberine göre; hazırlıklarını Kemerburgaz Tesisleri’nde sürdüren Kasımpaşa’da futbolculara test yapıldı.

Antrenmanlar süresiz olarak iptal edildi

Yapılan test sonucunun pozitif çıkmasının ardından 2 futbolcu tedavi altına alındı. Antrenmanlar da süresiz olarak iptal edildi.

Gelecek hafta yeni testler yapılacak

Gelecek hafta yeni testler yapılacak

Öte yandan Kasımpaşa’da önümüzdeki hafta teknik ekip, oyuncular ve personele de yeniden COVID-19 testi yapılacak.

Çalışmalara başlayan ilk kulüptü

Bu arada, Kasımpaşa Süper Lig’de saha çalışmalarına ilk başlayan kulüp olarak dikkatleri çekmişti.

Fuat Çapa ne demişti?

Geride bıraktığımız günlerde Fuat Çapa şu açıklamaları yapmıştı:

"Ortada bir durum var ama çok da olumsuz bakmamak gerekiyor. Artık sadece işimize konsantre olmamız gerekiyor. Oyuncularla geçirdiğimiz süreyi göz önüne alırsak takımımız gayet olumlu bir hava içerisinde... Mutlaka etkileniyoruz ama hayat da devam ediyor. Bu yüzden gereğinden fazla abartmamak gerekir."

Kasımpaşa doktoru Cem Ergenç'ten açıklama

Kasımpaşa doktoru Cem Ergenç, kulüpte 2 ismin korona testinin pozitif çıkmasının ardından Habertürk canlı yayınına konuk oldu.

Bireysel antrenmanlara dönüldüğünü vurgulayan Ergenç, "5 ayrı gün içinde 3 ayrı test planlıyoruz. Bu testler sonucunda kararlarımızı gözden geçiriyoruz. Antrenmanlar süresiz olarak iptal edildi tabi 1. faza geri döndük. Oyuncular evde antrenmanlarına devam edecek bireysel olarak. Verilen protokolü en iyi yerine getirecek kulübüz belki de. Başkanımız tüm tedbirleri aldı ve buna rağmen 2 tane pozitif vaka yakalandı. Bu imkanları yerine getiremeyecek kulüplerde bunun artacağını öngörüyorum" dedi.

Futbolcular 12 Haziran'a kadar hazır olur mu?

Futbolcuların ilerleyen dönemde sakatlık yaşayabileceğini de söyleyen Cem Ergenç, "7 haftalık periyotta 8 haftalık maç için hazırlanıyor futbolcular. İnşallah en azından koronavirüsle alakalı bir sorun yaşamayız ama sakatlıklar da yaşanabilir.

Önlemler ve protokoller şartlara göre düzenlenmeli. TFF Sağlık Kurulu'nun protokolünü doğru buluyorum ama uygulanabilir olduğunu düşünmüyorum. Uygulanabilirliği tartışılır" sözlerini kullandı.

Penaltı kullanırken topa vuramamak!