AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Koronavirüs | Bilim kurulu üyesi de salgına yakalandı!

İlk Yayınlanma : 03 Nis 2020 - 23:35 / Son Güncelleme : 03 Nis 2020 - 23:40

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamasından sonra koronavirüse yakalnan Bilim Kurulu Üye'sinin kim olduğu araştırılmaya başlandı. Covid-19 (Kovid-19) salgını ile mücadele eden bilim kurulu üyesi kim, ne zaman yakalandı, ismi açıklandı mı işte corona virüse yakalanan bilim kurulu üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal kimdir kaç yaşında, mesleği ne, sağlık durumu nasıl, okuduğu okullar, başarıları ve hakkında tüm detaylar...

Koronavirüs | Bilim kurulu üyesi de salgına yakalandı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün ilk defa Bilim Kurulu toplantısını video konferans ile yapmıştı. Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, Bilim Kurulu üyelerinden birinin Koronavirüs belirtisi olduğunu söyledi. 

 

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu'nda virüse yakalanan ismi vermedi. Bu isim hakkında bir çok kişi gündeme gelmeye başladı.

 

Sosyal medyada bazı kullanıcılar Bilim Kurulu'nda enfekte olan hocanın, Hacettepe Tıp'tan Prof. Dr. Serhat Ünal olduğu konuşmaya başladı. 

Sağlık bakanı henüz isim açıklaması yanı sıra sosyal medya üzerinde bir çok kurul üyesinin ismi gündeme gelmeye devam ediyor.

Enfekte olan ismin Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Serhat Ünal olduğu öğrenildi. Ünal’ın durumunun iyi olduğu, tedavisinin sürdüğü bildirildi. Ünal’ın enfekte olduğunu, meslektaşı Cem Baykal, twitter’dan, “Serhat abi bu virüsü yener. Hem kendi için, hem bizim için, hem toplum için. En kısa sürede iyileştiği bilgisini de burada paylaşmak dileğiyle” mesajıyla duyurdu.