• Diğerleri

Koronavirüs dinlemediler! 2000 taraftar... (Video)

Almanya 2. Ligi'ne veda eden Dynamo Dresden'in taraftarları, takımlarına veda için stadyum önüne geldi. Koronavirüs tedbirlerini hiçe sayan taraftarlarla ilgili soruşturma başlatıldı.
30 Haziran 2020 15:28- Son Güncelleme - 30 Haziran 2020 16:49
Google news abonelik
Koronavirüs dinlemediler! 2000 taraftar... (Video)

DIŞ HABER - AJANSSPOR

Almanya 2. Ligi'nde mücadele veren Dynamo Dresden, 2-2 biten Osnabrück karşılaşmasıyla birlikte lige veda etti. Bir alt lige düşen takıma destek vermek için taraftarları stadyumun önüne geldi. Peki, 2000 kadar taraftarın bir araya gelmesine ceza uygulanacak mı? İşte yanıtı...

Dresden taraftarları koronavirüsü hiçe saydı

Koronavirüs salgını sebebiyle Almanya'da da maçlar seyircisiz oynanıyor. Dresden taraftarları, 33. maç sonrası düşmesi kesinleşen takımlarına destek olmak amacıyla stadyum önünde toplandı.Tüm ihlaller yapıldı.

2000 kadar taraftar bir araya geldi

Yaklaşık 2000 taraftar, sosyal mesafe kurallarına riayet etmedi. Kulübün spor direktörü Ralf Minge, taraftarlara veda ederken dikkat çeken bir konuya değindi ve taraftarların takımına olan özlemine vurgu yaptı. Twitter'da paylaşılan videoda ise 'Dresden sadece farklı' ifadeleri dikkati çekti.

Benzer görüntüler Bielefeld ve Stuttgart'ta da oldu

Bu plansız kutlamanın Alman Futbol Birliği tarafından nasıl değerlendirileceği merak konusu oldu. Öte yandan Dresden polisi, konuyla ilgili soruşturma başlattı. Bu arada, benzer sahneler Bundesliga'ya yükselen Bielefeld ve Stuttgart'ta da gerçekleşmişti.

Kadın futbolcudan artistik gol