AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Koronavirüs günleri ve Mario Gomez'den itiraf!

İlk Yayınlanma : 26 Mar 2020 - 10:47 / Son Güncelleme : 26 Mar 2020 - 10:53

Kariyerine Stuttgart'ta devam eden Mario Gomez, koronavirüs konusunda açıklamalar yaptı. Gomez, evde neler yapıyor? Hangi mesajları verdi? Gomez'in kendisiyle yapılan röportajda verdiği yanıtlar dikkat çekici...

Türkiye’de daha önce Beşiktaş forması giyen ve şu sıralarda Almanya Ligi’nde Stuttgart’ta kariyerine devam eden Mario Gomez’den koronavirüs günleriyle ilgili açıklamalar geldi. Gomez, COVID-19 salgını için ne dedi? Evde neler yapıyor? Detaylar haberimizde…

Mario Gomez’in evde geçen zamanları

DERLEYEN - EMRAH KARALİNÇ

Beşiktaş taraftarlarının gönlünde ayrı bir yeri olan Mario Gomez, Stuttgart takımında kariyerini sürdürüyor. Golcü isim, evde geçirdiği zamanları anlattı. Dikkat çeken açıklamalar yapan Gomez’den göndermeler de geldi.

Gomez, eğitim programlarına ailesini de kattı

34 yaşındaki Mario Gomez, evde kaldığı günlerde yaptığı günlük eğitimlere ailesini de dahil etti. Hatta köpeği de günlük çalışmaların merkezinde yer alıyor.

Gomez’den itiraf: ”Oğlumla hiç bu kadar vakit geçirmedim”

Gomez, ”Oğlumla evde hiç bu kadar vakit geçirmedim diyebilirim. Onun için bir basketbol potası kurdum. Evde basketbol oynuyoruz. Oğlum basketbolda başarılı görünüyor” ifadelerini kullandı.

Gomez köpeğiyle de koşu yapıyor

Köpeğiyle de vakit geçirdiğini belirten Gomez, ”Onunla iki kez ormanda yürüyüş yaptım. Genelde koşu yapıyoruz. Köpeğim de çalışmaların içinde” dedi.

Gomez: ”Bu çalışmalar, normal antrenmanın yerini tutamaz”

Normal antrenman kadar faydalı bir çalışma olmadığını ifade eden Gomez, ”Futbol oynamak ve takım arkadaşlarımla antrenman yapmak ile şu anki çalışmalar arasında farklar var. Kaslarımızı çalıştıracak egzersizlere ihtiyacımız var. Bireysel antrenmanlar, futbola özgü çalışmalar içermiyor. Ama dayanıklılık açısından formda kalmak önemli” açıklamasını yaptı.

Gomez: ”Uyarıları kulak arkası yapmamamız gerekiyor”

Almanya’da futbolun tekrar oynanacağı günü iple çeken futbolcular olduğunu belirten Gomez, “Toplumumuzda çok fazla dayanışma duygusu geliştiğini hissedebiliyorum. Bu krizi disiplinle idare etmek gerekiyor. Köpeğimle birlikte ormanda olduğumda 1-2 kişiyle tanışabiliyoruz. İnsanlar da hareket etmeye ihtiyaç duyuyor. Bu krizde dikkatli olmamız ve uyarıları kulak arkası yapmamamız gerekiyor” yorumunda bulundu.

Gomez'in Stuttgart ve Beşiktaş performansı

Mario Gomez, Beşiktaş’ta 41 maçta 3332 dakika süre aldı ve 28 gol 5 asistlik performans ortaya koydu. Gomez, Stuttgart’ta geçen sezon 34 maçta 8 gol 2 asist, bu sezon ise 19 maçta 6 gol 1 asiste imza atmıştı. (AJANSSPOR DIŞ HABER)