• Diğerleri

Koronavirüs günlerinde daha da değerliler!

Futbolda zihinsel mentörler neler yapıyor? Başarılı örnekleri var mı? Koronavirüs günlerinde neden daha değerli hale geldiler? Almanya Ligi'nde bu konuda çarpıcı bir örnek var. O isim, aynı zamanda kayak dünyasının da çok yakından bildiği Mathias Berthold. Berthold gibi isimler şu günlerde daha da değerli.
7 Nisan 2020 15:32- Son Güncelleme - 7 Nisan 2020 15:35
Google news abonelik
Koronavirüs günlerinde daha da değerliler!

Koronavirüs sebebiyle verilen zorunlu arada kulüplerin bazı çalışanları daha fazla kıymete bindi. COVID-19 sebebiyle futbolcuların yaşadığı tedirginlik sebebiyle yönetimler de harekete geçti. Futbolcuları fiziksel açıdan hazır tutmanın dışında zihinsel olarak da hazırlayacak eğitmenler bu dönemde ön plana çıkıyor.

Zihinsel durumun öneminin farkında olmak

EMRAH KARALİNÇ/AJANSSPOR

Almanya'da o isimlerden biri Nürnberg'in bu alandaki uzman ismi Mathias Berthold oldu. Sporculuk kariyerinde kayak da dahil olmak üzere bir dizi Olimpiyat madalyası kazanan Berthold oyuncular üzerinde önemli bir etkiye sahip.

Modern kayakta öne çıktı, dünyaca ünlü isimlerle çalıştı

54 yaşındaki Avusturyalı, modern kayak dünyasının en başarılı adamlarından biri. Kendisi, Lindsey Vonn, Maria Riesch, Marcel Hirscher veya Felix Neureuter gibi yıldızlarla çalıştı. Kayak kariyerine noktayı koyduktan sonra ise zihinsel koçluk ve kişisel gelişim konusunda öne çıkmaya başladı.

Sporun psikolojisinden anlıyor ve fark yaratıyor

Spor psikolojisinden anlayan ve "Pozitif düşünme yeterli değil" adında bir kitap yazan Avusturyalı, oyuncuların da sevdiği isimlerden birisi.

Futbolcuların beden dillerinden bile birçok şeyi anlıyor

Mathias Berthold, koronavirüs öncesindeki günlük çalışmalarda da her oyuncuya ayrı ayrı ilgi göstermişti. Futbolcuların beden dilleri, motivasyonu ve birçok etkeni göz önünde bulunduran Berthold, müziğe de ilgi duyuyor.

Müzik tutkusu...

Avusturyalı spor adamı, hard rock seviyor. Futbol tarihiyle de ilgilenen Mathias Berthold, futbolcuların zihinlerinin ve algılarının sürekli açık olması gerektiğini yıllar önce kendisiyle yapılan bir röportajda dile getirmişti.

Mentörlük neden yararlı?

Mentörlük hizmeti almak, hedeflerini henüz belirleyememiş kişilerin kariyerlerini geliştirmelerinde önemli bir faktör olmakla beraber aynı zamanda, kurum kültürüne alışmakta zorlanan, kuruma uyum sağlayacak bireysel planlarını yapmakta desteğe ihtiyaç duyan çalışanlar için de öneriliyor.

10. Hafta / Hoffenheim - Paderborn: 3-0 (Özet)