• Diğerleri

İspanya'da son durum! Artış...

İlk olarak Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs İspanya'da hayatı durma noktasına getirdi. İspanya'da koronavirüsten kaç kişi öldü? Ölenlerin en genci kaç yaşında? Yaş ortalaması kaç? Koronavirüs krizinden son gelişmeler...
16 Mart 2020 14:47- Son Güncelleme - 4 Nisan 2020 12:58
Google news abonelik

İlk olarak Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ederken İspanya'da hayatı durma noktasına getirdi. Avrupa'da İtalya ile birlikte en çok etkilenen ülke olan İspanya'da vaka ve ölü sayısı her gün artmaya devam ediyor. Peki, Ölenlerin en genci kaç yaşında? Yaş ortalaması kaç? İşte detaylar...

İspanya'da koronavirüsten kaç kişi öldü?

27 Mayıs - İspanya Sağlık Bakanlığıyeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili ölü ve vaka sayılarını güncelledi.

Kovid-19 ile ilgili sayıları son 5 gündür, geçmiş verileri revize ederek ve yeni belirlediği kriterlere göre veren Sağlık Bakanlığı, ölü sayısının son 24 saatte 1 artışla toplamda 27 bin 118'e çıktığını bildirdi.

İspanya'da Kovid-19 kaynaklı ilk ölüm 3 Mart'ta açıklanırken, daha sonra salgın hızlı bir şekilde yayılmış ve 2 Nisan'da günde 950 ölü sayısı ile zirveye ulaşmıştı.

Kovid-19'a karşı 14 Mart'tan bu yana olağanüstü halin (OHAL) uygulandığı İspanya'da son bir haftada 39 kişinin salgından öldüğü kaydedildi.

Diğer yandan İspanya'da son 24 saatte PCR testlerine göre yeni vaka sayısının 231 olduğu, şimdiye kadar tespit edilen toplam vaka sayısının da 236 bin 769'a çıktığı belirtildi.

İspanya'da ölenlerin yaş ortalaması kaç?

İber Yarımadası'nda yer alan ülkede ölenlerin büyük çoğunluğu 60 yaşının üzerinde yer alıyor.

İspanya’nın Atletico Portada Alta takımında antrenörlük yapan 21 yaşındaki Francisco Garcia’nın, koronavirüs sebebiyle hayatını kaybettiği açıklandı

Öte yandan Başbakan Pedro Sanchez'in eşi Begona Gomez de virüs kapanlar arasında.

Avrupa'da maçlar ertelendi

5 büyük lig başta olmak üzere birçok ülkede spor faaliyetleri bir süreliğine ertelendi. İspanya'da da karşılaşmalar ise süresiz olarak askıya alındı.

Öte yandan Valencia'da 5 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklanmıştı ve bu isimlerden ikisinin Garay ve Mangala olduğu duyurulmuştu.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

 

 

Borussia Dortmund - Schalke 04 (4-0) - Maç Özeti - Bundesliga 2019/20