• Diğerleri

Koronavirüs mezarlıkları belirlendi

İstanbul'da koronavirüs mezarlıkları belirlendi. Peki koronavirüs mezarlığı nerede? Nasıl gidilir? Covid-19 dan hayatını kaybeden hastalar nereye gömülüyor?
26 Mart 2020 18:15- Son Güncelleme - 26 Mart 2020 18:19

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, Türkiye'de de görülmeye başlandı. Bugüne kadar 59 kişi hayatını kaybederken, defin işlemlerinin yapılacağı mezarlıklar belirlendi.

Koronavirüs sebebiyle yaşamını yitiren hastaların defnedildiği mezarlığın çevresinde yaşayanlar önlem alınmasını talep etti.

Koronavirüs ile mücadele doğrultusunda oluşturulan Bilim Kurulu ve Diyanet'in verdiği kararla, İstanbul'da Kilyos ve Beykoz'daki Baklaca mezarlığı belirlendi. Salgından hayatını kaybeden hastalar, bu noktalarda defnedilmeye başlandı.

Baklaca mezarlığı yakınındaki Çavuşbaşı Baklacı Mahallesi sakinleri, mezarlığın yerleşim yerlerine yakın olduğunu iddia ederek önlem alınmasını istedi.

Mahalle sakinlerinden Abdurrahim Öz, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası için defin yeri olarak Çavuşbaşı belirlenmiş. Çevreye baktığınızda burası bir yerleşim alanı. Ben burada yaşayan bir vatandaşım. Burada okullar var. Bu okullarda çocuklar eğitim görüyor. Burası bir cadde. Caddenin hemen altı mezarlık. Bu sakıncalıysa bu kadar yerleşim alanı içine defin niçin yapılıyor? Niye rahatsızız? Bir tehlike olmasa bu insanların da aile mezarlıkları vardır. Demek ki bir sakınca ve problem var" diyerek şikayetini dile getirdi.

5. Hafta / Bayern Münih - Köln: 4-0 (Özet)