Koronavirüs sonrası eridi, uyarıyı yaptı!

Dünyadaki etkisini sürdüren koronavirüs, kişiden kişiye göre değişiklik göstermekle birlikte bazı insanların üzerinde çok ciddi etkiler gösterebiliyor. O isimlerden biri de 43 yaşındaki Mike Schultz oldu. Schultz, yaşadıklarını anlattı.
25 Mayıs 2020 16:00- Son Güncelleme - 25 Mayıs 2020 16:11
Google news abonelik

EMRAH KARALİNÇ/AJANSSPOR

Koronavirüs salgını tüm dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Salgına yakalananlar, süreci tamamladıktan sonra bile virüsün etkisini bir süre hissetmeye devam ediyor. Bu konuda canlı örnekler de mevcut. Bu haberde, o örneklerden birinin yaşadıklarına tanıklık edeceksiniz.

Koronavirüs adeta eritti

San Francisco'da 43 yaşındaki bir sağlık çalışanı olan Mike Schultz, normal şartlarda kaslı bir adamdı. COVID-19'a yakalandıktan bir süre sonra eski halinden neredeyse eser bile kalmadı.

22.5 kilo verdiğini anlattı

Haftada 6 ila 8 kez arası spor yaptığını anlatan Schultz, 86 kilodan 63.5 kiloya kadar düştü. Şimdilerde ise kas kütlesindeki ciddi kaybın nasıl olduğunu çevresindekilere anlatıyor.

"Beni etkilemez diye düşündüm"

"Beni etkilemez diye düşündüm"

Enfekte olduktan sonra ciddi şekilde hastalanan ve 4 hafta entübe olan Schultz, "Virüs bana bulaşıncaya kadar ciddi bir şey olduğunu düşünmedim. Ayrıca beni etkilemeyecek kadar genç olduğumu düşündüm. Bu şekilde düşünen birçok insan tanıyorum" dedi.

Büyük sıkıntılar yaşadı

Birkaç dakika yataktan kalkmak, telefonundan bir fotoğraf çekmek bile yoğun bakım ünitesindeyken kendisini çok yormuş. Sadece birkaç hafta sonra yemek yiyebildiğini açıklayan Schultz, tat alma duyusunu kaybettiğini de ifade ediyor.

Koronavirüs ciddi bir tahribat bıraktı

Bu örnek; koronavirüsün enfekte olan kişinin üzerinde bırakabileceği tahribatı anlatmaya yetiyor. Geride bıraktığımız günlerde, Ajansspor'a özel açıklama yapan Fevzi Bozkurt da salgın sonrası 10 kilo verdiğini dile getirmişti. Bozkurt, yaşam kurtaran önerilerini de paylaşmıştı.

KORONAVİRÜSÜ YENEN FEVZİ BOZKURT İLE YAPTIĞIMIZ O RÖPORTAJ İÇİN TIKLAYINIZ...