• Diğerleri

Koronavirüs testi nerede hangi hastanede yapılıyor, ücretsiz mi?

Türkiye’de koronavirüs (Covid-19) testi ücretsiz mi? Koronavirüs salgını ülkemizde görüldüğünden bu yana tedbirler artarak devam ediyor. Vatandaşlar ise koronavirüs testleri ücretisiz mi, İstanbul'da hangi hastanede yapılır gibi araştırmalara başladı.
25 Mart 2020 23:12- Son Güncelleme - 25 Mart 2020 23:12
Google news abonelik
Koronavirüs testi nerede hangi hastanede yapılıyor, ücretsiz mi?

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve kısa sürede küresel salgın haline dönüşen corona virüsü (Covid-19) ile ilgili Türkiye'de de alınan tedbirler artarak devam ediyor. Peki İstanbul'da koronavirüs testi hangi hastanede yapılıyor, ücretli mi

Türkiye’de koronavirüs (Covid-19) testi ücretsiz mi, hangi hastanade yapılır? 

İstanbul'da şimdiye kadar açıklanan 4 hastanede koronavirüs testi yapılıyor. Koroanvirüs testleri İstanbul'da devlet hastanelerinde ücretsiz olarak yapılıyor. Koronavirüs testi kimlere yapılır sorusuna Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara'dan açıklama geldi. Kara, yaptığı bir açıklamada coronavirus testiyle ilgili, “Önce riskli ülkelerden, ardından tüm yurt dışından gelenlere test yapılması için karar alındı. Yeni aşamada ateşiniz, öksürüğünüz ve nefes darlığınız var ve burnunuz akmıyorsa sizde virüs olabilir. Bu kategorideki herkese test yapılacak” dedi.

Ayakkabısız atılan gole inanamayacaksınız