Koronavirüse rağmen maçlar seyircili oynanacak!

Macaristan Ligi'nde taraftarların stada girip giremeyeceği belli oldu. Koronavirüs salgınına karşın maçlara belli ölçüde seyirci alınacağı açıklandı. Macaristan'da maçlar neden seyircili? Nasıl bir uygulama olacak? Macaristan, COVID-19 salgınının kol gezdiği dönemde seyircili maç oynayan ilk ülke olarak kayıtlara geçecek.
28 Mayıs 2020 15:32- Son Güncelleme - 28 Mayıs 2020 15:34
Google news abonelik

DIŞ HABER/AJANSSPOR

Koronavirüs salgını sebebiyle verilen ara Almanya’da sona ermişti. Bundesliga’da maçlar seyircisiz şekilde oynanıyor. Macaristan’da da futbol maçlarına gözler çevrildi. Ancak; Macaristan’da maçların seyircili oynanmasına karar verildi! Macaristan’da maçlar neden seyircili oynanacak? İşte detaylar…

Macaristan’da futbol maçları seyircili oynanacak

Avrupa’da futbol maçlarını seyircili bir şekilde oynatacak ilk ülke belli oldu. Macaristan’da 2 ay önce askıya alınan lig bu hafta sonu oynanacak maçlarla başlayacak.

Sağlık önlemleri ihmal edilmeyecek

Taraftarların maça girip giremeyeceği konusundaki tartışma ise sona erdi. Karşılaşmalarda sağlık önlemleri ön plana çıkarılarak seyircili maç uygulaması hayata geçecek.

4 koltuktan biri kullanılabilecek

Macaristan hükümeti, yayınladığı bildiriyle birlikte futbol maçlarının seyircili oynanmasına hükmetti. Fakat; tribünlerde sosyal mesafeye uygun şekilde bir oturma düzeni getirildi. Buna göre her 4 koltuktan biri kullanılabilecek.

Sosyal mesafe kuralı göz ardı edilmeyecek

Taraftarlar arasındaki boşluklar, önlem alınması için koyuldu. Buna göre; iki taraftar arasında 3 koltukluk boşluk kalacak ve hayati öneme sahip olan sosyal mesafe böylelikle korunmuş olacak.

Bu haftaya yetişmezse gelecek hafta uygulanacak

Ayrıca koltukta oturan taraftarın hemen arkası ve önündeki koltuk da boş bırakılacağı için taraftarlar güvende olacak. Kulüpler bu hafta sonuna kadar bu uygulamayı hayata geçiremezse gelecek hafta tribünlerde futbolseverler yerini alabilecek.