• Diğerleri

Dybala'nın futbol hayatı bitebilir

İlk olarak Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüse yakalanan futbolcular, iyileştikten sonra futbola dönebilir mi?
20 Mart 2020 22:07- Son Güncelleme - 20 Mart 2020 22:09

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara ilk olarak Çin'de ortaya çıkan ve kısa sürede dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

"Futbol oynamama ihtimali çok yüksek"

Bu hastalığı geçiren futbolcuların bir daha futbol oynamama ihtimalinin de bulunduğu söyleyen Prof. Dr. Ateş Kara şunları söyledi:

Bu hastalığı öyle veya böyle hafife almamamız lazım. Bu hastalık ağır ve ölümcül bir hastalık. İnsanların kendini iyi hissetmesi gerekebilir. Bu hastalık gerçekten ağır gidiyor. Evde kalmamız gerekiyor. Hastalıktan büyük kesim iyileşiyor ama iyileşenlerin de akciğerlerinde hasar bırakıyor. Bir futbolcu bu hastalığı geçirdikten sonra hayatının kalan kısmında futbol oynamama ihtimali çok yüksek.

NTV'de yayınlanan programda İtalya'nın ilk başta koronavirüs salgınını ciddiye almadığını söyleyen Ateş Kara, "İtalya başlangıçta hastalığın hafif olduğunu düşündü. Bu kadar ağır gitmeyeceğini düşünerek hareket ettiler. 

Gençler de iyileşiyor dendi. Ölümler az dendi. Bunu diyerek bugünkü noktaya geldi. Belki de gençlerde ölüm az olabilir vatandaşlar arasında korku yaratmamamız gerekiyor olabilir. Korkmamamız ama mutlaka önlemler almamız gerekiyor" dedi.

Koronavirüse yakalanan futbolcular

Rugani (Juventus)

Matuidi (Juventus)

Garay (Valencia)

Mangala (Valencia)

Gabbiadini (Sampdoria)

 

Omar Colley (Sampdoria)

Albin Ekdal (Sampdoria)

Antonino La Gumina (Sampdoria)

Morten Thorsby (Sampdoria)

Dusan Vlahovic (Fiorentina)

Hyun-jun Suk (Troyes)

Dybala

Everton - Manchester City (1-3) - Maç Özeti - Premier League 2017/18