• Diğerleri

Koronavirüsün ardından 2. ayrılık Denizlispor'dan

22 Nisan 2020 18:49- Son Güncelleme - 22 Nisan 2020 20:19
Google news abonelik
Koronavirüsün ardından 2. ayrılık Denizlispor'dan

Denizlispor'un kalecisi Adam Stackhowiak, alacaklarını gerekçe göstererek sözleşmesini tek taraflı olarak feshetti.

"İyi niyetten uzak bir hareket"

Denizlispor, Adam Stackhowiak'ın sözleşmesini feshetmesini iyi niyetten uzak bir davranış olduğunu vurgularken, "Yukatel Denizlispor Kulübü olarak bu zorlu süreci mümkün olduğunca en az hasarla atlatmanın çalışmaları devam ederken, kaleci Adam Stackhowiak’ın 2 aylık alacağını alamadığını bahane ederek sözleşmesini tek taraflı fesh etmesi, iyi niyetten çok uzak bir davranıştır" dedi.

"1.5 milyon TL ödenmişti"

Ege ekibinin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "TFF’den alacaklarımızı alamadığımız ve tabiri caizse kasamıza bir kuruş dahi girmeyen son dönemlerde yaşadığımız ekonomik sıkıntıya rağmen, futbolculara geçen hafta toplam 1.5 milyon TL ödeme yapılmış, bu hafta da 1.5 milyon TL ödeneceği açıklanmıştır" ifadelerine yer verildi.

"Tehditvari bir tutum sergilemiştir"

Açıklamada, Avrupa'nın birçok kulübünde oyuncuların indirime gittiği vurgulanırken, "Adam Stackhowiak ile yapılan görüşmede, kendisi geçen sezon aldığı ücretin 2 katı ücret talebinde bulunmuş ve tehditvari bir tutum sergilemiştir. Başta Avrupa olmak üzere birçok ülkedeki liglerde futbolcular ücret indirimine bile giderken, bir oyuncumuzun alacaklarını zamanında alamadığı gerekçesiyle sözleşmesini fesh etmesi bizleri sadece üzmüştür. Yukatel Denizlispor bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da onurlu, şerefli ve mesleğine saygı duyan oyuncularla yoluna devam etmeyi sürdürecektir" denildi.

Süper Lig'de daha önce Trabzonspor forması giyen Mikel, liglerin ertelenmemesi üzerine sözleşmesini feshetmişti.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

2 penaltı kararı veren Sırp hakem, tutuklandı!