Koronavirüsün gölgesindeki maçtan özel notlar

14 Mart 2020 12:27- Son Güncelleme - 14 Mart 2020 12:29
Google news abonelik

Süper Lig’de 26. hafta karşılaşma Kasımpaşa sahasında Göztepe’yi 2-0’lık skorla mağlup etti. Karşılaşma koronavirüs salgını nedeniyle seyircisiz oynandı.

Kasımpaşa - Göztepe maçını Ajansspor ve Radyospor adına takip eden Salim Manav maçtan özel notları şu şekilde aktardı:

TSYD’den özel önlem

Kasımpaşa - Göztepe maçını sadece basın mensupları, her iki takım adına 25 kişilik özel protokol, kadroya giremeyen futbolcular, devlet yetkilileri, temsilciler ve güvenlik güçleri tribünden takip etti. Basın mensuplarını ana giriş kapısında karşılayan TSYD yetkilileri Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı Yeni Kronavirüs kitapçığını dağıttı ve giriş kapısında zorunlu olarak her basın mensubu dezenfekte kullandı.

Seremonide iki takım oyuncuları tokalaşmazken maça ise “Dirilişten kurtuluşa, bir duruştur Çanakkale. 105 yıl önce bizim için duran kalpleri rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz” pankartı ile çıktı.

Futbolcuların pankartı iki parmağı ile tutması dikkat çekti.

Top toplayıcı ve özel güvenlikler eldiven kullanamazken sadece yedek kulübesinin kenarında çalışan sağlık personelinin eldiven kullandığı gözlendi.

Kasımpaşa Teknik Direktörü Fuat Çapa karşılaşma sonrasında, “Futbol maçlarında fiziki temas söz konusu kronovirüsü nedeniyle oyuncularınızda bir kaygı oldu mu?” sorusuna Çapa, Türkiye Futbol Federasyonunun liglerin durumu ile ilgili alacağı her karara uyacaklarını belirterek, "Futbolun ikili mücadele, temas olduğunu biliyoruz. Bundan sonraki süreçte federasyonun kararı neyse biz de uymak zorundayız. Bunu ne kadar dillendirirseniz oyuncular o işe odaklanır. Sahaya çıkıyorsak oynamak zorundayız." cevabını verdi.