• Diğerleri

Koronavirüsün kazananı onlar olacak!

Koronavirüs salgını sebebiyle verilen arayı bazı takımlar avantaja çevirmeye çalışıyor. Alman ekibi Eintracht Frankfurt'ta sakatlığı bulunan futbolcular neler yapıyor? Hazır dönebilecekler mi?
27 Mart 2020 11:04- Son Güncelleme - 27 Mart 2020 11:08
Koronavirüsün kazananı onlar olacak!

Koronavirüsün tüm dünyayı negatif etkilediği gözler önünde. Fakat; lige verilen zorunlu ara sebebiyle oluşan negatif havayı bazı takımlar pozitif havaya çevirmek için uğraş veriyor. O takımlardan biri de Almanya Ligi ekiplerinden Eintracht Frankfurt. Frankfurt teknik ekibi, zorunlu aranın ardından lige dönüşte elini biraz daha kuvvetlendirmek istiyor. Sakat futbolcular, yoğun bir çalışma içinde. Hangi futbolcular lig başlayınca geri dönebilecek? Detaylar...

Frankfurt, yeniden antrenman yapabilmeyi umuyor

DERLEYEN-EMRAH KARALİNÇ

Bundesliga ekiplerinden Eintracht Frankfurt, 5 Nisan tarihinde yeniden antrenman yapmayı planlıyor. Adi Hütter ve öğrencileri, günlük olarak bilgi alışverişinde bulunuyor ve futbolculara gerekli önerileri yaptılar. Takımda ise bazı futbolcuların sakatlıkları göz önüne alındığında lig başlayınca bu isimlerin geri dönüşleri söz konusu.

“Çalışmaların yıldız isimlerde nasıl etki göstereceğini göreceğiz”

Takımın yardımcı antrenörlerinden Armin Reutershahn, “Ligin yeniden başlayacağını varsayarak hareket ediyoruz. Nisan sonunda tekrar maçlara çıkabilmeyi arzu ediyoruz. Verilen aradaki eğitim programlarının futbolcularımıza verimli olup olmayacağını hep birlikte göreceğiz. Özellikle yıldız oyunculara” dedi.

Zorunlu ara, Frankfurt’ta sakat futbolculara yaradı

Ligde 28 puanla 12. sırada bulunan Frankfurt’ta Lucas Torro gibi aylardır sakat olan futbolcular vardı. Gelson Fernandes tendon problemi yaşamıştı. Golcü isim Bas Dost da futbolsuz geçen günleri kendi lehine çevirmeye çalışıyor. Reutershahn, bu isimlerin zorunlu aradan sonra hazır bir şekilde takıma dönebileceğinin sinyallerini verdi.

Frankfurt’ta sakatlığı bulunan isimler…

Torro bir süredir çalışmalara geri döndü. Gelson Fernandes de aynı şekilde. Sadece Bas Dost, fitness programındaki tüm egzersizlere katılamadı. Ayrıca Marco Russ’un dönüşü biraz daha zaman alacak.

Reutershahn: ”Tam hazır olabilmek için 3-4 hafta lazım”

Bu arada Frankfurt teknik ekibi, futbolcularla ilgili tüm ayrıntılara sahip. Reutershahn, ”Bu duruma baktığımızda aslında oyuncular çok bir şey kaybetmedi gibi görünüyor. Tabi ki ara sonrasındaki ilk maça tam hazır olabilmek 3-4 hafta sürüyor. Taktik açıdan durum böyle” diye konuştu. (AJANSSPOR DIŞ HABER)

Chelsea - Newcastle United maçı değerlendirmesi : İbrahim Altınsay ve Gökhan Abdik'ten