Koronaya karşı terasa havuz kurdu

29.05.2020 - 14:47 | Son Güncellenme: 29.05.2020 - 14:49

Koronavirüs nedeniyle eve izole olan kuran İzmir BüyükşehirBelediyesporlu serbest yüzücü Aysu Türkoğlu, terasa kurduğu üçmetrelik portatif havuz sayesinde ilginç bir yöntemle her günkilometrelerce yüzüp antrenman yaptı.

İZMİR Büyükşehir Belediyespor’un serbest stil yüzücüsü Aysu Türkoğlu, Koronavirüs salgını nedeniyle evde aylardır izole olurken antrenmanlarını ise çatıya kurduğu portatif havuzda yaptı. Tekne imalatçısı babası Mustafa Türkoğlu ile birlikte Bodrum’daki evlerinin terasına 3 m x 1,5m. ebatlarında portatif bir havuz yapan Aysu, bulduğu bu müthiş formülle antrenmanlarını bir gün bile aksatmadan yaptı. Baba Mustafa Türkoğlu da kızının tüm çalışmalarını yerinde izleyerek ona büyük destek verdi.

80 santimetre derinliğe sahip portatif havuzun bir yanına kendini belinden bağlayan genç yüzücü, böylelikle saatlerce aynı yerde kulaç atıyor ve adeta 3 metrelik suda kilometrelerce yüzüyor.  Mart ayında bu yana izole durumda olduğunu belirten Aysu Türkoğlu, “Yüzme gibi performans sporlarında düzenli antrenman yapmak çok önemli. Bir gün bile aksatmadan saatlerce yüzmek gerekiyor. Koronavirüs nedeniyle evden çıkamayınca aklımıza bu fikir geldi ve hemen uygulamaya geçtik” dedi.

Karşı akıntı sistemli havuzların uzun süredir kullanıldığını ancak çok maliyetli olduğunu da ifade eden Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğrencisi Aysu Türkoğlu, “Terasımdaki bu havuz Koronavirüs döneminde hem korunmamı, hem de günde üç saat antrenman yapmamı sağladı. Her şey geride kaldıktan sonra bunu büyük bir anı olarak saklayacağım. Branda ve plastik ayaklarla çok yaratıcı bir fikri uygulamaya geçiren babama gerçekten teşekkür borçluyum” diye konuştu.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
İzlemeden Geçmeyin
Senin için hazırladığımız haberler