Koronovirüs bir ressam doğurdu!

03.04.2020 - 11:05 | Son Güncellenme: 03.04.2020 - 11:11

Koronavirüs sebebiyle Almanya'da futbolcular karantina dönemlerinde farklı aktivitelere yöneldi. O isimlerden biri de Lukas Klünter. Hertha Berlin'in defans oyuncusu COVID-19 sebebiyle verilen aradaki günlerini anlattı.

Almanya Ligi ekiplerinden Hertha Berlin’in defans oyuncularından Lukas Klünter, koronavirüs sebebiyle verilen arada yaşadıklarını anlattı. COVID-19 tehdidi sebebiyle 2 haftadır evde çalışmalarına devam eden 24 yaşındaki futbolcu, kendisini farklı aktivitelere yöneltti.

Klünter: “Resim yapmak iyi bir hobi oldu”

EMRAH KARALİNÇ/AJANSSPOR

Berlin ekibindeki karantinanın bitmesine memnun olduğunu anlatan Klünter, “Resim yapmak bu günlerde benim için iyi bir hobi oldu. Özellikle akrilik resimler konusunda yaptığım çalışmalar beni rahatlattı. Annem de hatta kendisi için bir tane yapıp yapamayacağımı sordu. Bu çalışmaları belki de devamlı hale getirebilirim” dedi. Hatta oyuncunun arkadaşları, “Bir ressam doğuyor” diyerek kendisiyle şakalaşıyor.

Klünter: ”Tarih belirlemek yanlış bir fikir değil”

Kendisini fit tutabilmek için gayret gösterdiğini söyleyen Klünter, tehlikenin geçmesini ve ligin yeniden başlamasını umuyor. Futbolcu, “Ben devam etmeye hazırım. Temel olarak önce bir tarih belirlemenin yanlış bir fikir olduğunu düşünmüyorum. Normalleşme sürecine girmek bence insanları da cesaretlendirebilir” diye konuştu.

İtiraf: “Korona krizi bitmeden futbola başlamak çılgınca”

Hertha Berlin’in defans oyuncusu, “Elbette korona krizi bitmeden futbola başlamak fikri çılgınca. Bunu kabul ediyorum” dedi.

Klünter: “2 hafta içinde hazır hale geleceğimizi düşünüyorum”

Klünter, “Biz bu arada tatil moduna girmedik. Zinde oluşumuzu korumak zorundayız. Bu bilinçle hareket ettik. 2 hafta içinde tekrar maç yapmaya fizik olarak hazır olacağımızı düşünüyorum” açıklamasıyla sözlerini tamamladı.

Senin için hazırladığımız haberler