AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Kovid-19 Serie A’yı vurdu! Lazio - Torino maçı tarihe geçebilir

İlk Yayınlanma : 02 Mar 2021 - 19:54 / Son Güncelleme : 02 Mar 2021 - 20:02

Dış haberler… Serie A’da bugün oynanması planlanan Lazio - Torino maçı öncesi son derece ilginç bir olay yaşandı. Torino ekibinde 8 futbolcunun koronavirüse yakalanmasından ötürü maçın ertelenmesi talep edilmişti. Ancak, Serie A komitesi, Napoli - Juventus maçını emsal gösterip maçı ertelemedi. Torino için kritik saatler başlıyor. İşte detaylar…

Kovid-19 Serie A’yı vurdu! Lazio - Torino maçı tarihe geçebilir

AJANSSPOR - DIŞ HABER

Serie A’da Lazio - Torino maçı tarihe geçebilir. Bugün, Türkiye saati ile 20:30’da başlaması planlanan maç için Torino ekibi maçın ertelenmesini istemişti. Nitekim, yerel sağlık otoriteleri; 8 futbolcusu koronavirüse yakalanan Torino’nun Lazio’ya gitmesine onay vermemiş; uçuş taleplerini reddetmişti. Bu nedenle, Serie A komitesi acil çağrı üzerine toplandı. 8 futbolcusu koronavirüse yakalanan Torino için beklenen karar geç saatlerde açıklandı. Buna göre, Torino; maç saatinde Roma’da olmazsa; hükmen mağlup olacak.

Puan silme cezası

İtalyan haber ajansı ANSA, Torino'nun maç saatinde Roma'da olmadığı takdirde, sadece hükmen mağlup olmayacağını, puan silme cezasıyla da karşılaşacağını duyurdu. Ligde 17. sırada bulunan ekip, oldukça kritik bir haftada puan silme cezası alarak kümeye bir adım daha yaklaşacak.

Napoli - Juventus maçı da ertelenmemişti

Serie A komitesi kararı alırken Napoli - Juventus maçını örnek gösterdi. Napoli, Juventus’a koronavirüse yakalanan futbolcularından ötürü gidememiş, erteleme talep etmişti. Beklenen erteleme gelmeyince, Napoli; Juventus’a seyahat edemediği için hükmen mağlup sayılmış ve puan silme cezası almıştı.

Napoli karara itiraz etti

Torino’ya yerel sağlık otoritelerinin kısıtlamaları nedeniyle gidemediklerini savunan Napoli, ligin devam eden bölümünde haklı görülmüş; puan silme cezası ortadan kaldırılmıştı.

Torino’da 8 futbolcu koronavirüse yakalandığı için yerel sağlık otoriteleri, takımın tamamının karantinaya alınmasını uygun gördü. Torino’da koronavirüse yakalanan futbolcuların listesi şöyle;

1-Nicolas N’koulou

2-Bremer

3-Alessandro Buongiorno

4-Nicola Murru

5-Wilfried Singo

6-Karol Linetty

7-Daniele Baselli

8-Andrea Belotti (Kaptan)