AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Köyden İndim Şehire ne zaman, nerede çekildi ve oyuncuları kimler? Reklamsız izle

Ajansspor Editör
Ali Bozkurt
İlk Yayınlanma : 11 Oca 2022 - 17:11 / Son Güncelleme : 11 Oca 2022 - 17:23

Kemal Sunal filmlerinden Köyden İndim Şehire Show TV'de ekranlara geldi. Peki konusu nedir, nerede ve ne zaman çekildi? Reklamsız hd izle gibi aramalar sürüyor...

AJANSSPOR PLUS

Show TV'de ekranlara gelen Köyden İndim Şehire filmi onlarca kez izlenmesine rağmen izleyicileri ekranlara kitlemeye devam ediyor. Bazı izleyiciler ise Köyden İndim Şehire hd reklamsız izle gibi aramalar yaparken bazıları ise ne zaman, nerede çekildi ve konusu nedir gibi aramalar yapıyorlar. İşte Oyuncu kadrosu dahil tüm detaylar...

Köyden İndim Şehire konusu nedir?

İstanbul macerasından sonra köylerine dönen Saffet, Himmet, Hayret ve Gayret, defineyi kendi tarlalarında bulunca bir anda hayallerine kavuştuklarını düşünürler. Ankara'da yaşayan hemşehrileri Kuyumcu Ali Rıza'ya altınları bozdurup paraya çevirmeye giderler. Ali Rıza, kardeşlerin asıl niyetleri ortaya çıkınca işi evinde kendi odasında ağırlamaya kadar götürür. Nihayetinde Ali Rıza ne altınlardan pay kapabilmiştir, ne de çocukların evini talan etmesine mani olabilmiştir.

Pek de yolunda gitmeyen İstanbul macerasından sonra köylerine dönen Saffet, Himmet, Hayret ve Gayret defineyi kendi tarlalarında bulunca bir anda hayallerine kavuştuklarını düşünürler. Ankara'da yaşayan hemşehrileri Kuyumcu Ali Rıza'ya altınları bozdurup paraya çevirmeye giderler. Kuyumcu Ali Rıza bu Kayserili cengaverleri ilk gördüğünde sıradan biri sanıp sürekli dükkanından kovdurur −ilk geldiklerinde dükkanda bile değildir. Daha sonra asıl niyetleri ortaya çıkınca işi evinde kendi odasında ağırlamaya kadar götürür −evdeki hanımı ve baldızı buna karşı çıkarlar. Nitekim Ali Rıza ne altınlardan pay kapabilmiştir, ne de çocukların evini talan etmesine mani olabilmiştir. Fakat en sonunda kardeşler altınları paylaşamayarak kavgaya tutuşurlar. O sırada altınlar çatıdan aşağı saçılır ve kardeşler Kayseri’ye geri döner.

Köyden İndim Şehire konusu nedir?

Kemal Sunal - Saffet
Zeki Alasya - Himmet
Metin Akpınar - Hayret
Halit Akçatepe - Gayret
Meral Zeren - Emine
Oya Alasya - Himmet'in Eşi
Perran Kutman - Gülsüm
Tekin Akmansoy - Ali Rıza Emmi (Akçakayalı)
Leman Çıdamlı - Ali Rıza Emmi'nin Eşi
Mine Mutlu - Ali Rıza Emmi'nin Baldızı
Mete İnselel - Resepsiyon Görevlisi

Köyden İndim Şehire ne zaman, nerede çekilmiştir?

Köyden İndim Şehire, yönetmenliğini Ertem Eğilmez'in yaptığı, 1974, Türkiye yapımı komedi filmi. Salak Milyoner filminin devamı niteliğindedir. Baş rollerini Kemal Sunal, Zeki Alasya, Metin Akpınar ve Halit Akçatepe'nin paylaştığı filmde, köylerinde gömülü olan defineyi bulduktan sonra, altınları bozdurmak için Ankara'ya gelen dört kardeşin hikâyesi anlatılmaktadır.