KPSS önlisans sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

29.09.2022 - 11:32 | Son Güncellenme: 29.09.2022 - 11:38

KPSS önlisans sınavına 9 Ekim'de girecek olan adaylar sınav yerlerinin ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladılar. ÖSYM açıkladı mı ve saati belli oldu mu? Detaylar...

AJANSSPOR HABER

KPSS ön lisans sınavı için geri sayım başladı. ÖSYM takvimi ile belli olan süreçte sayılı günlerin kaldığı sınav için sınav giriş belgesi sorgulama işlemleri başladı. Peki önlisans sınav yerleri ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu? İşte merak edilenler...

KPSS önlisans sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

9 Ekim'de olacak olan KPSS önlisans sınav yerleri 29-30 Eylül tarihlerinde açıklanması bekleniliyor. ÖSYM sınava 10 gün kala sınav yerlerinin açıklamasından dolayı önlisans sonav yerlerinin bugün gün içinde açıklanması beklenmeye başlandı. 

KPSS Önlisans sınav yerini sorgula

KPSS önlisans sınav yerlerini sorgulamak için https://ais.osym.gov.tr/ haberine giriş yapmamız gerekmektedir. Aday İşlemleri sekmesinden e-Devlet veya ÖSYM kullanıcı - şifre işe giriş yaparak başvularım kısmından sınav giriş belgesine ulaşabilirsiniz.

KPSS ÖN LİSANS SINAVI NE ZAMAN?

2 Ekim 2022 tarihinde yapılması planlanan fakat KPSS lisans oturumlarının iptal edilmesiyle birlikte, sınav tarihinde değişiklik meydana gelen 2022-KPSS Ön Lisans Sınavının yeni tarihi ÖSYM tarafından yayımlanan takvimle açıklanmıştı.

Buna göre; KPSS ön lisans sınavının 9 Ekim 2022 tarihinde yapılmasına karar verildi.

Senin için hazırladığımız haberler