• Diğerleri

Kruse için bakanlık bekleniyor

26 Mart 2020 13:03- Son Güncelleme - 26 Mart 2020 13:35

Fenerbahçe basketboldan sonra futbolda da koronavirüs (Covid-19) ile sarsıldı. Yapılan kontrollerde Alman yıldız Max Kruse'de bulgulara rastlandığı öğrenilirken, gözler bakanlığa çevrildi.

Barış ŞEHİRLİOĞLU

Sarı lacivertlilerin futbol takımına Can Bartu Tesislerinde koronavirüs testleri yapıldı. Testlerin sonucu kısa sürede belli olurken bir futbolcu ve bir sağlık çalışanında koronavirüs bulgulara rastlandığı kulübün resmi sitesinden açıklandı.

Sarı lacivertlilerin Alman futbolcusu Max Kruse'nin yapılan ilk testinde bulgulara rastlandığı öğrenildi. 

Kruse'ye kesin tanı için ikinci test uygulandı. Sonuçlar Sağlık Bakanlığı'ndan gelince açıklanacak.

Fenerbahçe'nin koronavirüs açıklaması

Fenerbahçe'den yapılan açıklamada, "Futbol A Takımımızın oyuncuları, teknik kadrosu ve idari çalışmaları bugün Samandıra Can Bartu Tesisleri'nde koronavirüs testinden geçmiştir. Yapılan tetkiklerde bir oyuncumuzda ve bir sağlık heyeti çalışanımızda yeni tip koronavirüs bulgularına rastlanmıştır. Oyuncumuzun ve sağlık heyeti çalışanımızın ileti tetkiklerinin ve tedavilerinin yapılması amacıyla hastaneye sevkleri gerçekleştirilmiştir" denilmişti.

Max Kruse Alman basınına konuşmuştu

Alman basınına verdiği röportajda; "Her zaman olumlu düşünmeliyiz ama bu ilacın panzehirinin bulunamıyor olması aptalca. Eminim ki koronavirüsle savaşta hayatta kalacağız." diyen ve kendi beslenme düzeniyle ilgili görüşlerini söyleyen Kruse, "Bütün gün evde kalırken dikkatli olmak zorundasınız. Yemek yemeden durmak çok zor. Hiçbir zaman beslenme planım olmadı ama mümkün olduğunca sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Doğru olanı yapmak zorundayım." ifadesini kullanmıştı.

"Max Kruse savaşçıdır"

"Max Kruse savaşçıdır"

Sakatlığı hakkında da bilgi veren Kruse, "Ayağımın durumu şu an iyi değil. Çünkü birkaç gündür süreçten dolayı tedaviler aksıyor. Tıbbi ayakkabıyla egzersizler yapıyorum. Max Kruse savaşçıdır!" demişti.

Türkiye'deki Koronavirüs önlemlerinden de bahseden Alman yıldız, "Türkiye'de henüz tam bir sokağa çıkma yasağı yok. Tüm takıma evde kalınması söylendi. Kulüp, fizyoterapi için güvenli bir oda oluşturdu. Bu yüzden başıma hiçbir şey gelmemeli." diye konuşmuştu.

Basketbolda da koronavirüs

Sarı-lacivertli kulüpten basketbol takımında yaşanan koronavirüs vakasıyla ilgili de resmi bir açıklama yapılmıştı:

"Basketbol A Takımımızda yapılan rutin kontroller sonrasında A Takımımızdan bazı oyuncularımız ile idari kadro çalışanlarımızda yeni tip Corona virüs (Covid-19) belirtilerine rastlanmıştır. Belirtilerin tespit edilmesiyle birlikte sağlık heyetimiz duruma ivedilikle müdahale etmiş, takımımız detaylı tarama testleri için hastaneye yönlendirilmiştir. Hastane taramaları sonrasında detaylı bilgilendirme kamuoyuna duyurulacaktır" denilmişti.

Başkan Ali Koç, idari menajer Cenk Renda dahil Fenerbahçe Beko'da 6 kişide bugulara rastlandığını söylemişti.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

6. Hafta / Southampton - Bournemouth: 1-3 (Özet)