Eskişehirspor Başkanı Erkan Koca: "Küme Düşmenin Kaldırılmasını İstiyoruz”

İsa Kethüda
05.06.2023 - 17:27 | Son Güncellenme: 05.06.2023 - 17:31

Eskişehirspor Başkanı Erkan Koca, küme düşmenin kaldırılmasını beklediklerini kaydederek, "Küme düşen takımın başkanları ile bir dilekçe hazırlayıp TFF’ye sunduk" dedi.

Eskişehirspor Başkanı Erkan Koca, küme düşmenin kaldırılmasını beklediklerini kaydederek, “Eskişehirspor tarihinde ilk defa amatör kümeye düştü. Bu üzüntüyü yaşattığımız için taraftarımızdan özür diliyorum. Türkiye’de deprem sonrası oluşan durum nedeniyle bir haksızlık oluştu" dedi.

"Haksızlık olduğunu dile getirdik"

Koca, yaptığı açıklamada, "Bizim grubumuzdan 3 takım küme düştü, yan gruptan 2 takım, diğer gruptan 1 takım küme düşürüldü. Biz bunun haksızlık olduğunu dile getirdik. Lig bitince mücadelemizi masada sürdürmeye devam ettik. 

"Küme düşmenin kaldırılmasını istiyoruz"

Küme düşen takımın başkanları ile bir dilekçe hazırlayıp TFF’ye sunduk. Süper Lig, kulüpler birliği ile görüştük ve gündeme getirmelerini sağladık. Bu hafta kararın açıklanacağını düşünüyorum. Küme düşmenin kaldırılmasını istiyoruz” dedi.

İlgini Çekebilir
SON DAKİKA | Burak Yılmaz, futbolu bıraktığını açıkladı
Habere Git

Kalıcı gelire önem verilecek

Eskişehirspor’un daha güçlü kulüp olması için sistem değişikliği yaparak kalıcı gelirlerin sayısını artıracaklarının altını çizen Erken Koca, “Tesislerimizde yapımı süren tesisin yanına 2 halı saha yapılacak. 

Burasını 10 yıllığına kiralamak isteyenler var. İyi de ücret veriyorlar. Ancak biz artık kalıcı gelirlere yönelmek istiyoruz. Sıcak para hemen harcanabiliyor. Günü kurtarmak yerine geleceği kurtaracağız” dedi.

İlgini Çekebilir
Trabzonspor'dan Uğurcan Çakır iddialarına yalanlama!
Habere Git

Bölgesel Amatör Lige düştü

Bilindiği üzere Eskişehirspor, 2022-2023 sezonunu TFF 3. Lig 1. Grupta 26 puanla 17’nci sırada bitirerek 58 yıllık tarihinde ilk defa Bölgesel Amatör Lige düşmüştü.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler