"Kulüpler artık gerçek sahiplerinin elinde değil"

1 Haziran 2020 23:33- Son Güncelleme - 1 Haziran 2020 23:36
Google news abonelik

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal'in simge isimlerinden Arsene Wenger, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kulüplerin son zamanlarda satılmaya başlamasına dikkat çeken Wenger, Fransa'da bu durumun daha ciddi olduğunu söyledi.

AJANSSPOR - DIŞ HABER

"Kulüpler artık gerçek sahiplerinin elinde değil"

beIN Sports'a açıklamalarda bulunan 70 yaşındaki futbol adamı, futbol kulüplerinin satın alınmasına dikkat çekerken: "Fransız kulüpleri, yavaş yavaş satılmaya başlandı. Kulüpler artık gerçek sahiplerinin elinde değil, çok hızlı bir şekilde para kazanmak isteyen yatırımcıların elindeler. Bu durum Fransa'da daha fazla dikkat çekiyor. Bence taraftarlar da bunun farkında ve kulüp sahiplerinin dertlerinin iyi bir takım kurmak olmadığını biliyorlar. Sahipler için öncelik finansal kazançlardır."

"Bu işlerle ilgilenen bir etik komitesi kurabiliriz"

"Bu işlerle ilgilenen bir etik komitesi kurabiliriz"

Kulüpleri satın alan yatırımcıları denetlemek için yeni bir etik kurulun kurulmasından bahseden Fransız futbol adamı: "Belki de kulüplerimizi satın almak isteyen yatırımcılar için özel çalışmalar yapmalıyızdır. Onların gerçek niyetlerini görebilmek için bu işlerle ilgilenen bir etik komitesi kurabiliriz. Bir ülkenin futbol kültürünü sadece maddi sebeplerden dolayı çöpe atamayız. Bunun önüne geçmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Toulouse'un satışı gündemde!

Öte yandan RMC Sports'un haberine göre; Fransa Ligue 1 ekiplerinden Toulouse, Amerikan yatırımcı RedBird Capital Partners tarafından satın alınmak üzere. Salgın süreci sonrasında satın alma işlemlerin başlanacağını belirtilirken, satışın gerçekleşmesinin ardından Toulouse, Amerikan yatırımcılarına satılan 4. Fransız kulübü olabilir.