Kulüpler Birliği Rezerv Lig'in iptali için TFF'ye başvurdu

Feride Kara
31.08.2022 - 19:15 | Son Güncellenme: 31.08.2022 - 21:26

Kulüpler Birliği Vakfı, Rezerv Lig'in bu sezon için durdurulması ve gelecek sezonlar için durumun tekrar istişare edilmesi konusunda TFF'ye başvurulduğunu açıkladı

 Kulüpler Birliği Rezerv Lig'in iptali için TFF'ye başvurdu

Kulüpler Birliği Vakfı, Rezerv Lig organizasyonunun bu sezon için durdurulması ve gelecek sezonlar için durumun tekrar istişare edilmesi konusunda Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) başvuruda bulunulduğunu açıkladı.

Kulüpler Birliği'nden açıklama

"Kulüpler Birliği Vakfı olarak, Süper Lig takımlarımızdaki genç oyuncuların rekabetçi bir ortamda zorluk derecesi yüksek maçlar oynayarak, hem tecrübe kazanmaları hem de kendilerini geliştirmeleri amacıyla B Takım uygulaması talebimizi bundan önceki Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu ile çeşitli kereler paylaşmıştık. Yeni seçilen Türkiye Futbol Federasyonu başkan ve yönetimi kulüplerimizden gelen bu talebe kayıtsız kalmamış ve uzun bir süredir beklediğimiz Rezerv Lig organizasyonunu yoğun bir çalışma sonucu hayata geçirmiştir.

İlgini Çekebilir
TFF'yi şaşkına çeviren olay! Kulüpler 2 ayda 180 derece döndü
Habere Git

Rezerv Lig organizasyonu iptal edilsin

Ancak bugün gelinen noktada, finansal olarak hayatını sürdürmekte dahi zorluk çeken bir çok Süper Lig kulübümüz, Rezerv Lig takımlarının müsabakalarını oynayacakları saha bile bulamamaları, buna ek olarak lojistik ve operasyonel daha bir çok problem nedeniyle, Kulüpler Birliği Vakfı yönetiminden Rezerv Lig organizasyonunun iptal edilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuruda bulunulmasını talep etmiştir.

Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuruldu

Tüm bu gelişmeler ışığında sezon başında hayata geçirilmesini talep ettiğimiz Rezerv Lig uygulamasının bu sezon için durdurulması ve önümüzdeki sezonlar için durumun daha sonra tekrar istişare edilmesine dair başvurumuz Türkiye Futbol Federasyonu'na iletilmiştir. Anlayışla karşılanacağı dileklerimizle konuyu kamuoyuna arz ederiz." ifadeleri kullanıldı. 

Ali Koç'tan kulüplere yazı

Rezerv Lig'in iptali için Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç, tüm kulüp başkanlarına birer yazı göndererek, “Kulüpler Birliği’nin 24 Ağustos’ta yaptığı toplantıda, finansal ve lojistik problemlerden dolayı Rezerv Lig’in yeniden değerlendirilmesi talep edilmiştir. Tüm kulüplerin görüşüne başvurulmak suretiyle, 3’te 2 çoğunluk sağlandığı takdirde Rezerv Lig uygulamasının iptal edilmesi için TFF’ye başvuruda bulunulacaktır. Bu doğrultudaki görüşünüzün ivedilikle tarafımıza bildirilmesini rica ederiz.” denildi.

Rezerv Lig'de Galatasaray lider Fenerbahçe sonuncuydu

Fenerbahçe ve Trabzonspor’un başını çektiği bazı kulüplerin ısrarlı talebi üzerine TFF tarafından başlatılan ve 4 haftası oynanan Rezerv Lig iptal edilmek üzere. Galatasaray 4 maçta 12 puan alıp lider durumda iken Fenerbahçe ise 4 maç sonunda 1 puanla son sırada yer alıyordu. 

Senin için hazırladığımız haberler