Kulüpler Birliği Gaziantep ve Hatayspor Puanlarını Görüştü! İşte Karar...

Akın Ungan
29.03.2023 - 18:00 | Son Güncellenme: 29.03.2023 - 20:36

Kulüpler Birliği, ligden çekilen Gaziantep ve Hatayspor ile oynanacak maçlardan alınan 3 puanların silinmesini görüştü. Çıkan karar TFF'ye bildirilecek.

Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden kulüplerin bulunduğu Kulüpler Birliği Vakfı, kritik bir toplantı yaptı. Ali Koç başkanlığında Maslak'ta gerçekleşen toplantıda ligden çekilen Atakaş Hatayspor ve Gaziantep FK ile oynanacak maçlardan alınan 3 puanların silinmesi görüşüldü.

Fikri Beşiktaş ortaya attı

Spor Toto Süper Lig'in ilk yarısında Gaziantep FK ile berabere kalan, Hatayspor'a ise mağlup olan Beşiktaş, deprem sonrasında ligden çekilme kararı veren bu takımlardan alınacak 3'er puanların adaletli olmadığını savundu. Kulüpler Birliği'nde Siyah-Beyazlılar'ın fikri masaya yatırıldı.

11 takımdan 7'si Beşiktaş'a katıldı

Sona eren Kulüpler Birliği toplantısında çıkan karar belli oldu. Toplantıya katılan 11 takımın 7'si Beşiktaş’ın fikrinden yana görüş bildirdi.

İlgini Çekebilir
Tarihi toplantı! Kulüpler Birliği puan silmeyi görüşecek
Habere Git

Karar TFF'ye bildirilecek

Kulüpler isteklerini Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) gönderecek. TFF son olarak UEFA’dan tavsiye kararı alacak.

Toplantıda konuşulan diğer konular

Kulüpler Birliği toplantısının ana konusu Beşiktaş'ın sunduğu puan silme durumuydu. Kulüplerin çoğu Gaziantep ve Hatayspor'dan alınan puanların silinmesinden yana görüş bildirdi. Toplantıda masaya yatırılan diğer konular ise şu şekilde sıralandı:

  • Transfer tahtası kapalı olan Giresunspor ve Kayserispor 8+3 yerine 9+2 şeklinde oynamayı gündeme getirdi.
  • Ümraniyespor'un daha önce açıkladığı küme düşmenin kaldırılması.
  • Genel hakem hataları
İlgini Çekebilir
Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç: "7 kulüp maçlar geçersiz sayılsın istedi"
Habere Git

Koç: "7 kulüp bir görüşü, 4 kulüp başka bir görüşü savundu"

Toplantının ardından basın mensuplarına açıklama yapan Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç, "Bugün 12 kulüptük. Doğal olarak puan konusunun nasıl ele alınacağı hususunda Hatayspor görüş bildirmek istemedi. Ama bugün geldiğimiz nokta itibarıyla 7 kulüp bir görüşü savundu, 4 kulüp başka bir görüşü savundu" dedi.

"Kulüplerin 4'ü federasyon kararıyla paralel, 7'si maçlar sayılmasın diyor"

Sözlerine devam eden Ali Koç, "Kulüplerin 4'ü federasyonun şu an aldığı kararla paralel. 7'si de maçlar hiç sayılmasın diyor" ifadelerini kullandı.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler