• Diğerleri

Kulüplerden TFF'ye: "Küme düşme kaldırılsın"

Süper Lig 12 Haziran'da başlayacak mı? 5 oyuncu değişikliği olacak mı? Türkiye Futbol Federasyonu ile Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı, video konferans aracılığıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda bu gündem maddeleri konuşuldu. Peki Süper Lig başlayacak mı? Kulüplerin kararı ne? Süper Lig'de sezonun geri kalanında 5 oyuncu değişikliği kullanılacak mı? İşte detaylar...
20 Mayıs 2020 18:01- Son Güncelleme - 20 Mayıs 2020 18:01
Google news abonelik

Türkiye Futbol Federasyonu ile Kulüpler Birliği video konferans yöntemiyle bir araya geldi. Kritik toplatıda kulüpler, Süper Lig'in 12 Haziran'da başlaması yönünde karar verdi.

TFF Başkanı Nihat Özdemir toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Özdemir yaptığı açıklamada, "Süper Lig'deki 18 kulübümüz ile maçların 12 Haziran'da başlaması için anlaştık. Bu sezon Süper Lig'de düşme olmaması ve gelecek sezonun 21 takımla oynanması için 7 kulübümüzden başvuru aldık. Değerlendireceğiz.

Kesin karar 28 Mayıs'ta

Lig ile ilgili kesin kararın 28 Mayıs'ta verileceğini söyleyen Özdemir, "Türkiye'deki şartların değişimi; koronavirüs olsun, seyahat özgürlüğü olsun diğer konuları da göz önünde bulundurarak kesin tarihimizi 28 Mayıs tarihinde yapacağımız basın toplantısıyla açıklamak üzere bütün kulüplerle birlikte anlaşmaya varmış durumdayız" ifadelerini kullandı.

"18 kulüp liglerin başlamasını destekledi"

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil ise toplantı sonrası yaptığı değerlendirmede, "Tüm kulüplerin görüşünü aldık, sağlık koşullarının el vermesi şartı ile 18 kulüp liglerin başlamasını destekledi" şeklinde konuştu.

"5 oyuncu değişikliği için TFF ile görüşüldü"

"5 oyuncu değişikliği için TFF ile görüşüldü"

Ligin geri kalanında 5 oyuncu değişikliği konusunda TFF ile görüşüldüğünü de vurgulayan Sepil, "Deplasmana gidecek olan takımlar var. Seyehat koşullarının ayın 13-14. gününe kadar oluşturmamız gerekiyor.

Pandemi çok yakından izleniyor ama ülkemizde bu durum çok iyi gidiyor. Beklentimiz bunun devam etmesi ve liglerin hayırlısıyla başlaması. Ligin geri kalanında 5 oyuncu değişikliği hakkı için TFF ile görüştük. Avrupa'da olduğu gibi 5 yedek oyuncu için çalışmalar yapılıyor. Bu sezon kaldırılan U21 Ligi'nin gelecek sezon yeniden değerlendirmeye alınmasını da konuştuk" diyerek sözlerini tamamladı.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Chelsea - Watford (3-0) - Maç Özeti - Premier League 2018/19