"Belhanda'nın çabası yok"

16 Temmuz 2020 18:56- Son Güncelleme - 16 Temmuz 2020 19:05
Google news abonelik

Futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, beIN Manşet programında Süper Lig'in gündemini değerlendirdi.

"20 milyon Euro az gelebilir"

Trabzonspor'un kalecisi Uğurcan Çakır için Avrupa takımlarının devreye girmesini değerlendiren Demirkol, "Uğurcan değerli bir kaleci. Potansiyeli çok yüksek, bütün dünya da bunun farkında. 20 milyon Euro az gelebilir, tabii daha fazla olsun ama bir sonraki transferden alınacak payla, o rakam çok yüksek düzeylere gelebilir.ifadelerini kullandı.

"Kulüp yalanlamak zorunda"

Mehmet Demirkol, Galatarasay'ın seçim iddialarını yalanlaması üzerine ise, "Mustafa Cengiz, görevi bırakmak istemiyor. ‘Görevimin başında kalacağım.’ diyor, buna da hakkı vardır. İnşallah bir an evvel sağlığına kavuşur. Görevini seviyor, bu da anlaşılabilir bir durum. Ancak bu, içeride ve dışarıda seçim isteyenler olmadığı anlamına gelmez. Her yalanlama, yalanlama değildir. Mesela bir transfer haberi gelir, oyuncunun hastalığı çıkar, yalanlanmak zorunda kalındı. Benim de başıma geldi. Bizzat oyuncudan bilgi geldi, kulüp de yalanladı. Ama kulüp de yalanlamak zorunda." yorumunu yaptı.

"Bu ülkede Alex yuhalandı"

"Bu ülkede Alex yuhalandı"

Belhanda özelinde yorum da yapan Demirkol, "Belhanda'nın, 'Büyük takım oyuncusu olma' konusunda bir çabası yok. İyi-kötü oyuncu farklı bir şeydir. Büyük takım oyuncusunun karakteri farklı olur. Belhanda'nın çok fazla defosu var. Alex yuhalandı bu ülkede. Bazı oyuncuların ortalama olma hakkı yoktur. Sneijder'den sonra, Fatih Terim'in takımında 10 numarayı giyiyorsan, 10 üzerinden hep 9 beklerler senden." dedi.

"Falcao'nun dürüst olduğunu düşünüyorum"

Falcao ve Lemina'nın sarı-kırmızılılardan sezon sonu ayrılacağı yönündeki haberler hakkında Demirkol, "Falcao'nun, 'Kalacağım, paramı istiyorum.' diyeceğini zannetmiyorum. Falcao'nun, Galatasaray'a geliş sürecinde de %100 dürüst olduğunu düşünüyorum. Yapmak istedi ve yapamadı." şeklinde konuştu.

Derbi yorumu

Hafta sonu derbide karşı karşıya gelecek olan Beşiktaş ve Fenerbahçe'yi de değerlendiren Mehmet Demirkol, "Beşiktaş açısından bu maç önemli. Trabzonspor'un cezası kalkmazsa, Şampiyonlar Ligi ihtimali var. Şampiyonlar Ligi, Beşiktaş'a finansal açıdan ve oyuncu ikna etme açısından bambaşka kapılar açar. Fenerbahçe'de neden 4-3-1-2 gibi bir oyun oynanmadığını anlamakta güçlük çekiyorum. Ozan-Emre-Gustavo'nun orta sahada, önlerinde Ömer Faruk'un ve 2 santrforun oynadığı oyunun neden tercih edilmediğini anlamıyorum.dedi.

Didier Drogba | İz Bırakanlar - Premier League