AjanssporAjansspor uygulamasını indir

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu: "Bu yıl küme düşme kaldırılsın"

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 22 Nis 2022 - 18:27 / Son Güncelleme : 22 Nis 2022 - 18:37

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, TBMM genel kurulunda Süper Lig'de küme düşmenin kaldırılmasını Cumhurbaşkanı'ndan talep ettiklerini açıkladı.

MHP Malatya milletvekili Mehmet Fendoğlu, TBMM genel kurulunda Süper Lig'de küme düşmenin kaldırılmasını talep etti.

Küme düşmenin kaldırılmasını talep etti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM Genel Kurulunda açıklama yaptı. Fendoğlu “Türk futbolunda son günlerdeki gelişmeler kamu vicdanını rahatsız etmiş, Öncelikle 13 hakemin istifası, daha sonra mahkeme kararıyla geri dönmesi, daha sonra Futbol Federasyonu Başkanının istifası,MHK eğitimci hocası Jaap Uilenberg'in görevden ayrılması ve son olarak da MHK Başkanının istifasıyla Türk futbolunda kamu vicdanlarında soru işareti bırakacak bir silsile, istifalar silsilesi gerçekleşmiştir. Bu konuda bu yılki küme düşmenin kaldırılmasını hassaten ve şehirlerimiz adına Sayın Cumhurbaşkanımızdan talep ederim. Altay, Çaykur Rizespor, Göztepe ve Yeni Malatyaspor’un önümüzdeki dönemde ligde kalmasını temenni ederim” diyerek Süper Ligde düşmenin kaldırılmasını Cumhurbaşkanından talebini TBMM Genel kurulunda gündeme getirdi.

Küme düşme kaldırılacak mı?

Bu sezon Yeni Malatyaspor, Süper Lig'den düşen ilk takım olmuştu. Çaykur Rizespor, Göztepe ve Altay da büyük ihtimalle düşecek. Pandemi sezonunda (2019-2020) TFF olağanüstü bir karar alarak küme düşmeyi kaldırmış ve Süper Lig'deki takım sayısı 21'e yükselmişti. Takım sayısını yenide 18'e çekmek için her sezon 3 yerine 4 takım düşürülüyor.