• Diğerleri

Küme düşmenin kaldırılması, meclisin de gündeminde!

Kulüpler Birliği'nin gerçekleştirdiği toplantıda başkanlar, gelecek sezon için bir tavsiye kararı aldı. Süper Lig'den düşen takımlar geri mi dönecek? Hangi milletvekili, mecliste konuyu gündeme getirdi? Önerisi neydi?
29 Temmuz 2020 12:18- Son Güncelleme - 29 Temmuz 2020 12:23
Google news abonelik

AJANSSPOR-HABER

Kulüpler Birliği Vakfı'nın dün gerçekleştirilen toplantısında gündem madddesi olan küme düşmenin kaldırılması konusu meclisin de gündemine geldi. Yeni Malatyaspor, Ankaragücü ve Kayserispor lige geri mi dönecek? Mecliste, küme düşmenin kaldırılması konusunu hangi milletvekili gündeme getirdi? Detaylar haberde...

Mehmet Fendoğlu'ndan mecliste talep

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM Genel Kurulunda söz alarak 2019-2020 sezonunda liglerden küme düşmenin kaldırılması için talepte bulundu.

"Küme düşmenin kaldırılması doğru bir karar olacaktır"

İlk olarak Başakşehir'in şampiyonluğunu tebrik eden ve Süper Lig'e yeni yükselen Erzurumspor ile Hatayspor'a da başarı dileyen Mehmet Fendoğlu, "Kulüpler Birliği Vakfı, 18 kulüp ve Lig'e çıkan Erzurumspor ve Hatayspor Kulüp Başkanlarıyla beraber ortaklaşa bir karar aldı. Bu karar Bu seneye mahsus olmak üzere liglerden düşme olmasın kararı ve bu kararı da Türkiye Futbol Federasyonuna ilettiler. Ümit ediyorum ki Türkiye Futbol Federasyonu da bu kararı uygular. Çünkü bu sene -olağanüstü- depremler, virüs, corona virüs, hastalıklardan muzdarip olan takımlarımız eşit şartlarda yarışmadılar. Biz de şehrimiz Malatya adına, Kayseri adına, Ankara adına bu yıl küme düşmesin, bu küme düşmenin kaldırılması, futbolumuz adına doğru bir karar olacaktır” ifadelerini kullandı.

Kulüpler Birliği'nin kararı

Kulüpler Birliği'nin kararı

Öte yandan Kulüpler Birliği'nde 20 kulüp (2019-20 sezonunda mücadele eden takımlar ve bu sezon yükselen 2 takım) tarafından alınan karar, sadece tavsiye niteliği taşıyor. Yani; Kulüpler Birliği'nde alınan kararla birlikte ligin kesin olarak yeni düzenlemeye geçeceğinin garantisi yok. Türkiye Futbol Federasyonu ile görüşmeler devam edecek.

Hangi takımlar ligden düşmüştü?

Hatırlanacağı gibi Ankaragücü, Yeni Malatyaspor ve Kayserispor Süper Lig'e veda etmişti. 3 kulüp de küme düşmenin kaldırılmasını talep etmişti.

AJANSSPOR GENEL MÜDÜRÜ BARIŞ ERTÜL'ÜN KULÜPLER BİRLİĞİ VAKFI'NIN YAPTIĞI TOPLANTI SONRASI YAZDIĞI YAZIYI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

En başarısız 10 penaltı atışı! Part 8