"Küme düşmeyi kaldırırsanız..."

Ünlü yorumcu Mehmet Demirkol, Kulüper Birliği'nin küme düşmesin talebi, Arda Turan ve Kaan Ayhan'ın Galatasaray'a transferi ve Sergen Yalçın'ın Beşiktaş'taki performansı hakkında konuştu? İşte detaylar...
28 Temmuz 2020 21:13- Son Güncelleme - 28 Temmuz 2020 21:23
Google news abonelik

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, gündemdeki konular hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Galatasaray'a transfer olması beklenen Arda Turan hakkında görüş bildiren Demirkol, "Arda Turan'ın son dönemde gayet forma girdiği söyleniyor ama uzun süredir futbol oynamıyor. Maç başına anlaşma yapıldığı söyleniyor" dedi.

Galatasaray'ın transfer gündemindeki milli oyuncu Kaan Ayhan üzerinden yeni yabancı kuralına değinen Demirkol, "Kaan Ayhan kulübünden 300 bin Euro alacakken, Galatasaray 1 milyon Euro teklif etmiş. Konu bu, yabancı sınırının özeti bu" dedi.

Kulüpler Birliği'nin küme düşme olmasın talebini de yorumlayan ünlü yorumcu, "Ben büyük takımların yerinde olsam 12 takım olsun, biz 4'er defa oynayalım derim. Pandemi nedeniyle düşme kalktıysa, ben Bursaspor ve Akhisarspor adına itiraz ediyorum. Başka sonuçlar doğurabilir. Küme düşmeyi kaldırırsanız, gelecek sezon düşen takım Tahkim'e başvurur. Bursaspor da der ki, 'Pandemi nedeniyle ben çıkamadım, dengem bozuldu'. O zaman Bursaspor, Adana Demir, Karagümrük ve Akhisar, 4'ü de çıkar" ifadesini kullandı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın'ın performansını da değerlendiren Mehmet Demirkol,"Elneny-Atiba ikilisini, Sergen hoca zannediyorum daha verimli kullanabildi. Hem verimli, hem de daha fazla kullanabildi. Abdullah hocayı eleştirdiğimiz konu, kağıttaki verilere bağlanması ve pratik çözümler üretmemesi" diye görüş bildirdi.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.