A Milli Takım'dan Çıkarılan Abdülkerim Bardakcı Galatasaray Kadrosunda

Akın Ungan
25.03.2023 - 23:24 | Son Güncellenme: 26.03.2023 - 09:19

Sakatlık nedeniyle A Milli Takım'dan çıkarılan Abdülkerim Bardakcı, Galatasaray'ın Qarabağ maçında kadroya alındı. Kuntz, 2 haftalık tedavi sürecinden bahsetmişti.

AJANSSPOR HABER

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri ilk maçında, 2-1'lik Ermenistan galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu. Kuntz'un Abdülkerim Bardakcı hakkında söyledikleri kafaları karıştırdı.

"Oruçlu oyuncuları oynatmıyor" iddiasına cevap

Stefan Kuntz, basın toplantısında bir gazetecinin oruç tutan oyuncuların oynatılmadığı, Abdülkerim Bardakcı'nın da bu nedenle kadro dışı kaldığı iddiası üzerine sorduğu soruya, "Karşı bir soru sormak isterim. Benim kadro belirlerken oruçlu olmalarının niteliğinde karar verdiysem neye dayanarak bunu düşünüyorsunuz?" diye cevap verdi.

"Abdülkerim'in 2 haftalık tedavi süreci olduğu söylendi"

Abdülkerim Bardakcı'nın kadrodan çıkarılmasında oruçlu olmasının etkili olmadığını, tedavi sürecinin uzun olduğunu vurgulayan Kuntz, "Abdülkerim konusu rahat açıklığa kavuşacak. Biz perşembe günü en son Abdülkerim'i tedavi eden doktorlardan rapor aldık. Nöroloji bölümünde 2 haftalık tedavi süreci olduğu söylendi. Biz de bu doğrultuda karar vermiş olduk" dedi.

Öte yandan Galatasaray Kulüp Doktoru Yener İnce ise, "Abdülkerim Bardakcı, Milli Takım'dan ayrılmak istemedi, Milli Takım sağlık heyetinin kararıyla Milli Takım'dan ayrıldı" ifadelerini kullandı.

İlgini Çekebilir
Kuntz'dan "Oruçluları kadro dışı bıraktı" iddiasına cevap
Habere Git

Galatasaray hazırlık maçı kadrosuna aldı

Kuntz'un "2 haftalık tedavi süreci olduğu için kadrodan çıkardık" dediği Abdülkerim Bardakcı, Galatasaray'ın 26 Mart Pazar günü Qarabağ ile oynayacağı hazırlık maçının kadrosuna dahil edildi.

Galatasaray'ın kadro paylaşımında Abdülkerim ön planda

A Milli Takım kadrosundan çıkarılan Abdülkerim Bardakcı, Sarı-Kırmızılı takımın kadrosunda yer aldı. Galatasaray, sosyal medya hesapları üzerinden kamp kadrosunu açıkladığı paylaşımda Abdülkerim Bardakcı'nın fotoğrafını kullandı.

''Bir baş ağrısı vardı''

Beyaz TV'den Sezgin Gelmez'e konuşan Abdülkerim Bardakcı, "Maça 10 gün kala baş ağrısından dolayı bir oyuncu milli takım kampından çıkarılabilir mi? En büyük hedefim milli takımda oynamak. Nasıl çıkartıldığımı ben de anlamadım."  açıklaması yaparken Galatasaray Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur ise "Abdülkerim'in hiçbir şeyi yok. Bir baş ağrısı vardı. Baş ağrısı geçti. Antrenmanlarına çıktı. Hiçbir sıkıntısı yok." ifadelerini kullandı.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler