Kurtdere Başpehlivanı Ali Gürbüz oldu

08.08.2021 - 21:04 | Son Güncellenme: 08.08.2021 - 21:08

Son dakika haberleri... Balıkesir'de düzenlenen Kurtdereli Yağlı Güreşleri'ni Antalya'dan Ali Gürbüz kazandı. İşte detaylar...

Kurtdere Başpehlivanı Ali Gürbüz oldu

AJANSSPOR - HABER

 

Balıkesi'de Cihan Pehlivanı Kurtdereli Mehmet Pehlivan anısına bu yıl 61.'si düzenlenen Kurtdereli Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan Ali Gürbüz oldu.

Karesi'nin kırsal Kurtdere Mahallesi'nde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi tarafından düzenlenen 61. Geleneksel Kurtdereli Güreşleri’nde 71 başpehlivan arasından finale çıkan Yusuf Can Zeybek son güreşte Ali Gürbüz’e yenildi.

Kurtdereli'nin en büyüğü Ali Gürbüz

Etkinliğin ilk gününde minik, teşvik, tozkoparan, ayak, deste, küçük orta ve büyük orta boylarda mücadeleler gerçekleştirildi. Kule hakemlerinin çağrısıyla sahaya gelen güreşçiler, önce peşrev çekti, ardından pehlivanlar, rakibinin sırtını yere getirmek için kıyasıya mücadele etti. Güreşlerin ikinci gününde de mücadeleler kıyasıya sürerken, son günde ise başpehlivanlık güreşleri yapıldı. Final mücadelesinde rakibini yere seren Ali Gürbüz başpehlivan oldu.

Gürbüz'den organizatörlere teşekkür

Müsabaka sonrası açıklamalarda bulunan Gürbüz, “2019 ve 2021'de de Kırkpınar'da başpehlivan oldum. Kurtdere'de de oldu. Allah izin verirse altın kemerin sahibi olmak istiyorum. Bu organizasyonu düzenleyen Yücel Yılmaz ve Dinçer Orkan başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Darts Pro
3.5
Senin için hazırladığımız haberler