AjanssporAjansspor uygulamasını indir

La Liga ekibinden koronavirüs açıklaması: "Korkuyoruz!"

İlk Yayınlanma : 05 May 2020 - 16:49 / Son Güncelleme : 05 May 2020 - 16:54

La Liga ekibinden koronavirüs açıklaması: "Korkuyoruz!"

İspanya La Liga ekiplerinden Eibar'ın futbolcuları ve teknik heyeti tarafından yapılan ortak açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının devam ettiği bir ortamda antrenmanlara başlanması yönünde alınan karar eleştirildi. Yapılan ortak açıklamada futbolcular ve teknik heyet, La Liga'da takımların bu hafta içinde antrenmanlara başlayacak olmasıyla ilgili "korkuyoruz" açıklamasında bulundu.

La Liga yönetimi, Sağlık Bakanlığı'ndan alınan onay sonrasında Kovid-19 testlerini hafta içinde tamamlayacak takımların bu hafta tesislerde antrenmanlara başlayabileceğini duyurmuştu.

"Bizi endişelendiriyor"

Bu hafta içinde başlayacakları antrenmanlarda, koronavirüsüne karşı uzmanların verdikleri tüm tavsiyeleri yerine getirememekten "korktuklarını" açıklayan Eibar takımı: "En çok sevdiğimiz işi yaparken, birbirimize hastalık bulaştırabilecek olmamız, hatta bunu ailemize ve ardaşlarımıza taşıyıp, salgının yeniden büyümesine ve toplum için korkunç sonuçlar doğuracak bir duruma getirebilecek olmamız bizi endişelendiriyor." ifadelerini kullandı.

"Garanti istiyoruz"

Yetkililerden bir garanti isteyen kulüp: "Bir çok insanın ekonomik durumlarından dolayı mevcut şartlara rağmen ve hiçbir garanti verilmeden işlerine döndüğünün farkındayız. Herkes için öncelik sağlık olmalıdır ve bu fikrin sadece kelimelerle değil gerçeklerle de örtüşme zamanı gelmiştir. Sadece bu şekilde, lige geri dönmek mantıklı olacaktır. Yetkililerden bir garanti istiyoruz ve sorumluluk talep ediyoruz." çağrısında bulundu.

"Ayrıcalıklıyız..."

"Futbolun taraftar olmadan anlamını yitirir. Taraftarlarımız gibi bizim için de futbolsuz bir hayat boş. Futbol oynadığımız her dakikadan, yaptığımız antrenmanlardan zevk aldığımız için ayrıcalıklıyız ve bu yüzden futbol oynamak istiyoruz ama futbolcudan önce insanız."