• Diğerleri

La Liga'yı bekleyen büyük tehlike! Barcelona ve Real Madrid krizde...

Avrupa'dan son dakika spor ve koronavirüs haberleri... İspanya futbol ligi La Liga'da ekonomik sıkıntılar baş gösterdi. Barcelona ve Real Madrid ise oyuncu maaşlarını ödemekte zorlanıyor. İşte detaylar...
26 Mart 2020 16:38- Son Güncelleme - 26 Mart 2020 16:43
Google news abonelik

Dünyayı saran koronavirüs tehdidi nedeniyle İtalya'dan sonra en fazla ölümlerin yaşandığı İspanya, ekonomik anlamda da ciddi sıkıntılar içinde. İspanya Ligi La Liga’da bu olumsuzluklardan fazlasıyla etkilenmiş durumda. İşte detaylar…

Avrupa'da İtalya’nın ardından koronavirüsten en çok etkilenen ülke İspanya, futbol ligi La Liga’yı ve diğer spor organizasyonlarını askıya alma kararı almıştı.

Maçların süresiz erteleme kararının ardından ekonomik sorun yaşayan kulüpler için de yeni girişimler başlatıldı.

Özellikle Barcelona ve Real Madrid’in maç günü gelirlerini kaybettiği için oyuncu maaşlarını ödeme tarafında sıkıntı yaşadığı ve ödemeleri erteleme yoluna gitmek istedikleri de konuşuluyordu.

Bu kapsamda liglerin gelecek dönemde sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için 500 milyon Euro gerektiği belirtildi.

İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales, "Zorluk çekebilecek kulüplere yardım etmek için İspanya'nın en büyük 3 veya 4 bankasıyla birlikte 4, 5, 6 yıllık ödeme süresiyle en az 500 milyon avroluk finansman aranması teklifi sunmaya hazırız." dedi.

La Liga Başkanı Javier Tebas ise, ''Mayıs ayının başında bile liglere devam etmemiz imkansız görünüyor. Madrid’e geçici hastaneler kuruldu ve sokağa kimse çıkmıyor. Her zaman organizasyonların tamamlanması gerektiğini düşünüyoruz fakat sağlık her şeyden önce geliyor'' şeklinde konuştu.

AJANSSPOR - DIŞ HABERLER

Gole sevinirken dikkat!