AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Anadolu Efes - AX Armani Exchange Milan: 77-65 (MAÇ SONUCU - ÖZET)

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 26 Nis 2022 - 22:18 / Son Güncelleme : 26 Nis 2022 - 22:40

EuroLeague Play-off 3. maçında Anadolu Efes ile AX Armani Exchange Milan karşılaştı. Temsilcimiz Efes, zorlu maçı 77-65 kazandı ve seride 2-1 öne geçti.

AJANSSPOR HABER

EuroLeague play-off turunda Anadolu Efes ile AX Armani Exchange Milan, 3. kez karşı karşıya geldi. İlk maçı kazanıp, ikinci maçı kaybeden temsilcimiz Efes, Sinan Erdem'de oynanan 3. mücadeleden 77-65 galip gelmeyi başardı ve seride 2-1 öne geçti.

Soyunma odasına avantajla girdi

Taraflar 3. kez kozlarını paylaşmak için parkeye çıktığında ilk çeyreğin galibi Anadolu Efes oldu. Karşılaşmaya iyi başlayan Efes, Milan karşısında 25-17 üstünlük kurdu. İkinci çeyrekte toparlanan konuk ekip, Efes'i kendi hücum seviyesinde tutmayı başarırken, bölümü 18-17 önde bitirdi. İlk yarıda Anadolu Efes, soyunma odasına 42-35 avantajla girdi.

İtalyanlar 3. çeyrekte geri döndü

Olimpia Milano 3. çeyrek geri döndü. Karşılaşmanın ikinci yarısında parkede daha organize görünen konuk ekip, Efes karşısında 21-17 üstünlük kurarken, toplam skorda da farkı 3'e kadar düşürmeyi başardı.

Larkin ve Micic Efes'i kurtardı

Milano'nun toparlandığı ve ilk yarıdaki görüntünün tam tersini izlettiği dakikalarda fark eridi. Olimpia Milano'nun maçı çevirmesine engel olamayan Anadolu Efes'te sahneye Shane Larkin çıktı. Nefes kesen mücadelenin son 5 dakikasında olağanüstü oyun sergileyen Larkin, bulduğu isabetler ile takımını ateşledi. Son bölümde Micic ile ön plana çıkan Larkin, maçı Efes'e taşıdı.

Larkin: "Çok zorlandık"

Maçın ardından açıklama yapan Larkin şöyle konuştu: "İnanılmaz bir savunma yapan takıma karşı oynadık. Çok zorlandık aslında savunmayı çözmekte. Ama tüm takım arkadaşlarım ile bunu gerçekleştirdik."

"Sürekli savunmada sıkıştırıldım, temas aldım. Çok sert bir maç oldu. Bunun farkındaydık ve çalışmıştık. Gerçekten hep birlikte iyi iş çıkardık. Daha bitmedi, bir galibiyete daha ihtiyacımız var. Bir sonraki maça odaklanmamız lazım. Onu da yapacağız"

Tibor Pleiss: "Müthiş bir maç sonu oynadı Larkin"

Tibor Pleiss ise "İyi şutlar bulduk, iyi pozisyonlar hazırladık kendimize. Bunu geliştirmiştik. Topu iyi paylaştık. Herkes görevini çok iyi yaptı, taraftar bize çok yardım etti. Larkin, tehlikeli, mükemmel bir oyuncu. Ritmini bulduğunda neler yapabileceğini gösterdi. Müthiş bir maç sonu oynadı Larkin." ifadelerini kullandı.

Ergin Ataman: "Larkin bir şampiyon gibi oynamaya karar verdi"

Karşılaşmanın sonunda kameralar karşısına geçen Anadolu Efes Baş Antrenörü Ergin Ataman şunları söyledi: "Son periyotta bir tane mola aldık. Devamında Larkin bir şampiyon gibi oynamaya karar verdi ve gerçekten böyle bir maç sonu oynadı. Ribaundları kontrol etmeye çalıştık. Pozisyon icabı olmadan çok ekstra sayılar buldular"

"Larkin, şampiyon bir oyuncu gibi o ritmini buldu. Bir şampiyon olduğunu belli edercesine son 5 dakikasını oynadı bu maçın"