AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Larkin'in ücretine milli takım tarifesi

İlk Yayınlanma : 05 Oca 2021 - 16:31 / Son Güncelleme : 05 Oca 2021 - 17:27

Türk vatandaşlığına geçen Anadolu Efes'in yıldız basketbolcusu Shane Larkin, Türkiye Basketbol Federasyonu ile görüşmeleri sırasında talep ettiği ücreti Anadolu Efes'den alacak. Peki Shane Larkin'in maaşı ne kadar, kaç para kazanıyor? İşte tüm detaylar...

Larkin'in ücretine milli takım tarifesi

AJANSSPOR - HABER

Anadolu Efes'in yıldız basketbolcusu Shane Larkin, Türkiye A Milli Basketbol Takımı'nda forma giymek için talep ettiği ücreti, mevcut takımı Anadolu Efes'den alacak.

Ne olmuştu?

Geçen sezon içinde Türk vatandaşlığına geçen Larkin, Türkiye Basketbol Federasyonu ile görüşmeleri sırasında ücret talep etti. Ancak Türkiye Basketbol Federasyonu'nun bütçesi buna elvermedi.

Anadolu Efes, sorunu çözdü

Lacivert-beyazlılar, geçen sezon 2.5 milyon dolara oynayan Larkin'e, Milli Takım formasını giyecek olmasını da göz önünde bulundurarak 750 bin $ (5 milyon 130 bin TL) zam yaptı ve yıllık 3 milyon 250 bin $'dan (22 milyon 235 bin TL) iki yıllık sözleşme imzalandı.

Shane Larkin'in sözleşmesinde NBA opsiyonu ise açık. Ancak yıldız basketbolcu NBA'den bir takımla anlaşması halinde Anadolu Efes'e de 1.5 milyon $ ödeyecek