"Lautaro Martinez'in yerinde olmak istemezdim"

22 Mayıs 2020 22:38- Son Güncelleme - 22 Mayıs 2020 22:41
Google news abonelik

İtalya Serie A ekiplerinden Juventus'un yıldız isimlerinden Gonzalo Higuain, vatandaşı Lautaro Martinez hakkında konuştu. Genç oyuncunun adının son zamanlarda Barcelona ile anıldığının farkında olan 32 yaşındaki oyuncu, şu an onun yerinde olmak istemeyeceğini açıkladı.

AJANSSPOR-DIŞ HABER

"9 numaralı formayı alacaktır"

Tyc Sports'a açıklamalarda bulunan Gonzalo Higuain: "Lautaro kariyerini daha yukarıya taşımak için şu ana kadar doğru hamleler yaptı. Inter gibi bir takımda oynamak iyi bir iştir. Copa America'da iyi bir performans gösterdi ve goller attı. Herkes onun kalitesinin farkında. Kuşkusuz yakın bir zamanda Arjantin'in 9 numaralı formasını alacaktır. Bunun için gerekli tüm yeteneklere sahip" ifadelerini kullandı.

"Barcelona'ya hayır demek çok zor"

"Her şey onun ikna olmasına bağlı. Ben onun yaşındayken ondan daha az eleştiri alıyordum. Lautaro'nun uzun yıllara dayanan bir tecrübesi yok. Mutlaka keskin bir karar alması gerekecek. Çünkü bu durum dışarıdan gözüktüğü kadar toz pembe değil. Güçlü olması gerekiyor. Futbol, böyle bir oyun. Barcelona'nın teklifine hayır demek çok zor. Olaylara kendi açımdan bakıyorum ve Real Madrid, bana teklif sunduğunda ne diyecektim? Hayır mı? Yaşımın biraz daha artmasını mı bekleyecektim? Üstelik yarın neler yaşayacağınızı bilmeden? Herhangi bir tartışma yaratacak bir yorum yapmak istemem ama Barcelona sizi isterse ve takımda Messi gibi bir isim varsa bunu kabul etmemek çok zor. Şu anda onun yerinde olmak istemezdim."