FIFA, Senegal'e bir maç seyircisiz oynama cezası verdi

02.05.2022 - 15:54 | Son Güncellenme: 02.05.2022 - 16:07

FIFA, 2022 Dünya Kupası Afrika Elemeleri play-off turu maçında yaşananlar nedeniyle Senegal'e bir maç seyircisiz oynama ve para cezası verilmesini kararlaştırdı.

FIFA, Senegal'e bir maç seyircisiz oynama cezası verdi

FIFA, mart ayında oynanan ve penaltı atışlarıyla Senegal'in evinde Mısır'ı 3-1 yenerek Dünya Kupası bileti aldığı maçla ilgili kararını verdi.

Seyircisiz oynama ve para cezası

Mısır'ın yıldız futbolcusu Mohamed Salah ve Galatasaraylı futbolcu Mostafa Mohamed'e penaltı atışı sırasında lazer ışığı tutulmasıyla dünya gündemine gelen karşılaşmada, Mısırlı futbolculara yönelik ırkçı pankartları ve tribün olaylarını inceleyen FIFA, Senegal Futbol Federasyonuna bir maç seyircisiz oynama ve 180 bin dolar para cezası verilmesine hükmetti.

3 takıma daha 1'er maç ceza

FIFA ayrıca ocak ayından bu yana oynanan eleme maçlarıyla ilgili Nijerya, Kongo ve Lübnan'a birer maç saha kapama ve çeşitli para cezaları verilmesi yönünde karar aldı.

Ne olmuştu?

29 Mart'ta Abdoulaye Wade Stadyumu'nda Senegal'in 2-1 kazanarak Dünya Kupası biletini aldığı maçta ilk yarı ev sahibi takımın 1-0 üstünlüğü ile sona ermişti. 

Penaltı atışları sırasında Senegalli seyircileri Mısırlı futbolcuların gözüne lazer tutarken, Salah ve Mostafa Mohamed kullandıkları penaltı atışından yararlanamadı. 

Senin için hazırladığımız haberler