Galatasaraylı Leo Dubois'ten Taraftar, Transfer Ve Derbi Açıklaması

Ali Bozkurt
30.01.2023 - 00:56 | Son Güncellenme: 30.01.2023 - 01:09

Galatasaray'ın Fransız bek oyuncusu Leo Dubois, Galatasaray Televizyonuna özel açıklamalarda bulundu. İşte transfer, Fransa'ya dair açıklamaları ve detaylar...

AJANSSPOR HABER

Süper Lig ekipleriden Galatasaray forması giyen Fransız sol bek oyuncusu Leo Dubois, Galatasaray Televizyonu'na özel açıklamalarda bulundu. İşte Fransız bek oyuncusunun açıklaması ve detaylar...

''Duyar duymaz gelmek istedim''

Galatasaray'a transferine dair açıklamalarda bulunan Dubois, "Galatasaray'ın bana ilgisini duyar duymaz, hemen gelmek istedim. Benim de kişisel olarak kupa kazanma isteğim vardı. Her ikisi de birleşince yani hem Galatasaray'ın kupa kazanması hem de benim isteğim, buraya geldim ve çok mutlu oldum." ifadelerini kullandı.

''Bana sunulan proje de buydu''

Yeni transferlere dair açıklamalarda bulunan Fransız sol bek oyuncusu, "Baktığımız zaman aslında dünya klasmanında bir kadromuz var. Avrupa'nın büyük kulüplerinden gelen oyuncularımız var. Bana sunulan proje de buydu. Ben de bu projenin içerisinde olmaktan çok mutluyum. Bu takıma, kupa kazanmak için geldim. Ve bugün baktığımız zaman iyi bir şekilde devam ediyoruz ve bu yolda da ilerliyoruz." dedi.

İlgini Çekebilir
Galatasaray defansına Liverpool'dan takviye!
Habere Git

''Bu benim için özel bir macera oldu''

İlk kez Fransa dışına çıkması hakkında konuşan Leo Dubois, "Bu benim için özel bir macera oldu, sanki özel bir film gibi. Aradığım bir şeydi. 28 yaşıma geldim. Fransa'da yapacaklarımı tamamladığımı düşündüm. Yeni bir ülke, yeni bir futbol, yeni bir kültür, yeni bir lig. Tabii ki kolay olmuyor yeni bir kültüre alışmak ama bunların da beni zenginleştirdiğini düşünüyorum. Onun için gayet heyecanlı ve mutluyum." dedi.

''Benim için açıkçası güzel bir keşif oldu''

Takıma adaptasyon olup olmadığına dair gelen sorulara cevap veren Leo Dubois, "Adaptasyonum kolay oldu. Buraya gelir gelmez Galatasaray'ın tarihinin Fransa tarihi ile ne kadar birleşik olduğunu gördüm. Benim için açıkçası güzel bir keşif oldu. Ancak soyunma odasında da daha çok İngilizce konuşuyoruz, ben de İngilizcemi geliştiriyorum ve ilerlemeye devam ediyorum. Adaptasyonumda herhangi bir sıkıntı yok." dedi.

''Zaman zaman Fransızca konuşuyor''

Teknik direktör Okan Buruk'un Fransızca konuştuğunu dile getiren Leo Dubois, "Takım arkadaşlarımdan bazılarını tanıyordum, bazılarını ise burada tanıdım. Açıkçası hepsinin kaliteli oyuncular olduğunu söyleyebilirim. Hepimizin ortak bir hedefi var; şampiyonluk yolunda ilerlemek ve bu yolda da tutkuyla ilerliyoruz, birlikte oynuyoruz. Okan Hocamızla ilgili olarak ise, onunla daha önce tanışmadım ama şimdi tanışma fırsatına eriştim. Birbirimizi keşfediyoruz. O da bizimle zaman zaman Fransızca konuşuyor. Onunla da aynı hedefler doğrultusunda ilerliyoruz." dedi.

İlgini Çekebilir
Temsilcisi açıkladı: Galatasaray teklif yaptı
Habere Git

''Daha fazla çalışacağız''

Ligde alınan 10 maçlık Süper Lig serisine değinen Leo Dubois, "Bizler profesyonel oyuncularız ve şunun farkına varmamız lazım ki, geçmiş geçmişte kalmıştır. Zafer kazanmışızdır ama bu geçmişte kalmıştır. Ancak tabii ki bu kazandığımız maçlar bir beklenti oluşturuyor. Bizim de bu beklentinin altında kalmamamız lazım, bu nedenle her gün daha fazla çalışıp üzerine koyarak devam etmemiz gerekiyor." dedi.

''Çok mutlu oldum kazandığımız için''

Fenerbahçe'ye karşı aldıkları galibiyet hakkında konuşan Fransız sol bek, "Derbi haftası çok farklıydı, biz de en iyi şekilde o haftaya hazırlandık. Çok mutlu oldum kazandığımız için. Orada yaşadığımız atmosfer inanılmazdı, ancak tabii ki bu derbinin bir de ikinci ayağı var. Kendi stadımızda, kendi seyircimiz önünde oynayacağımız derbinin çok daha muhteşem olacağını düşünüyorum." dedi.

''İnanılmaz taraftarımız var''

Taraftarın desteklerinin muhteşem olduğunu dile getiren Leo Dubois, "Açıkçası inanılmaz. Avrupa'da çok ender şekilde böyle atmosferlerle karşılaşabiliyorsunuz. Bana daha önce Galatasaray taraftarından bahsedildi. Ancak o anları yaşamadan, o duyguları hissedemiyorsunuz Şu anda da tek hedefim kupalar kazanmak ve kazandıktan sonra da stadımızda, taraftarımızla beraber o duyguları yaşamak istiyorum." dedi.

İlgini Çekebilir
İskoç devi, Galatasaray'ın ilgilendiği oyuncuyu duyurdu!
Habere Git

''Gastronomi ile ilgileniyorum''

İstanbul'da geçirdiği  bir günü anlatan Leo Dubois, "İstanbul'u çok seviyorum. Kültürünü çok seviyorum. Açıkacası gastronomi ile ilgileniyorum. Fransa, her ne kadar gastronomide iyi olsa da burada da bunu fazlasıyla keşfediyorum. Ve çok ilgimi çekiyor. Daha çok şehri geziyorum, çok da mutluyum. Futbol hayatımla özel hayatım arasında güzel bir denge oluştu." dedi.

''Bize güzel duygular yaşattılar''

Fransa Milli Takımı hakkında konuşan Leo Dubois, "Tabii ki Fransa milli takımın finalde kaybetmesine üzüldük. Ancak geldikleri noktadan ötürü de çok fazla gurur duyuyoruz, bize güzel duygular yaşattılar. Kendi adıma da söylemem gerekirse, tekrar aynı duyguları ben de yaşamak isterim. Bunun için de çalışıyorum, elimden geldiğince de çok çaba sarf ediyorum. Ancak en iyi golcülerimizden biri olan Olivier Giroud, der ki; her zaman çalışmak ve inancını kaybetmemek gerekiyor. Ben de aynı şekilde inancımı kaybetmeden çalışmaya devam ediyorum." ifadelerini kullandı.

''Taraftara ihtiyacımız var''

Taraftarın desteklerine sezon sonuna kadar ihtiyaçlarının olduğunu ifade eden Leo Dubois, "Bizi desteklemeye devam etsinler. Çünkü onlardan güç alıyoruz. Ve biz de sahada onlar için yüzde yüzümüzü değil yüzde yüz yirmi hatta yüzde yüz otuzumuzu verip devam edeceğiz. Hem kendi evimizde olsun, hem de deplasman maçlarında olsun onlara çok teşekkür ediyorum destekleri için..." dedi.

Senin için hazırladığımız haberler