Levent Nazifoğlu: Tudor bana sormadan bu açıklamayı yapamazdı

30.11.2017 - 17:14 | Son Güncellenme: 30.11.2017 - 17:14

Galatasaray'ın eski yöneticilerinden Levent Nazifoğlu, Beşiktaş-Galatasaray derbisi hakkında ayrıca lider olmasına rağmen çok eleştirilen Galatasaray teknik direktörü Igor Tudor hakkında önemli açıklamalar yaptı. 

Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Levent Nazifoğlu çok önemli açıklamalar yaptı

Derbide şanslar eşit

"Bir Galatasaray taraftarı olarak derbiyi kazanmasını isterim. Mantıklı olarak baktığın zaman bir derbidir her sonuç çıkabilir. Beraberliği de koyalım hepsinin şansı %33 diyelim."

"Futbolcunun bir bakış açısı var. Eğer kötü sonuç alırsak Tudor gidecek hissi var futbolcuda. Eğer futbolcu ile Tudor'u karşı karşıya bırakırsanız sorun olur"

'Oyuncu ile Tudor'un ilişkisinin sağlam olması lazım'

"Mutlaka birilerinin olup orayı toparlaması lazım. Futbolcu tabii ona karşı ters motive oluyor. Oyuncu ile Tudor'un ilişkisinin sağlam olması lazım. Bu kupa maçında bir yönetici diyor ki bir antrenör basın ile polemiğe girerse yanar. Tudor için verilecek cevap bu mudur? Eleştirebilirsin ama gider Tudor'a bunu anlatırsın. Tudor'u güçlü tutmak lazım"

'Ben olsam bana sormadan bu açıklamayı yapamazdı'

"Tudor'un açıklamasını tasvip etmedim. Bana sormadan bu açıklamayı yapamazdı. Bundan sonra böyle bir açıklama yapmayacaksın derdim. Biz senin için o kavgayı yaparız derdim ama Tudor'da yanlız kalınca kendini savunmak istedi"

"Biz hocalara sahip çıkıyorduk çıkıp böyle açıklama yapmasına gerek kalmıyordu."

'Ya Tudor'u şimdi göndermek lazım yada Tudor'a sahip çıkmak lazım'

"Futbolcular çok zengin ve egolu isimler. Futbolcular ile teknik adam kavga ederse sorun oluyor. Milli Takımda mesela Fatih Terim'in yaşadıklarını gördünüz. Benim fikrim şu ya Tudor'u şimdi göndermek lazım yada Tudor'a sahip çıkmak lazım."

"Ben oyumu Tudor'dan yana kullanırdım. Arada sağlam bir isim olursa Tudor başarılı olur. Erken bir ayrılık takıma zarar getirir."

'Dursun Özbek samimiyetle Fatih Terim'e gider mi bilmiyorum'

"Tudor bazı hatalar yapmış olabilir. Hangi hoca olursa olsun böyle durumda hata yapma oranı daha yüksek olur. Bundan sonra Dursun Özbek samimiyetle Fatih Terim'e gider mi bilmiyorum"

Senin için hazırladığımız haberler