Levent Nazifoğlu yine bombaladı! Flaş sözler...

20 Şubat 2018 16:22- Son Güncelleme - 20 Şubat 2018 16:22
Google news abonelik

Galatasaray'ın eski yöneticisi Levent Nazifoğlu, Radyospor'da kulübün gündemini değerlendirdi. Spor Kazanı programında Özgür Sancar'a konuşan Nazifoğlu şunları ifade etti: 

'Galatasaray son maçta mağdur edildi'

'Galatasaray son maçta mağdur edildi'

"Galatasaray son maçta mağdur edildi. Çok zor bir pozisyon değildi. Serdar topa dokunuyor ve top önünde kalıyor. Çok rahat süzülebilecek bir pozisyondu."

"Sivas'ta penaltı konusunda çok büyük bir haksızlık olduğunu düşünmüyorum ama burada sonucu etkiledi."

'Vicdanen bunun altından kalkamayız'

'Vicdanen bunun altından kalkamayız'

"Gomis konusunda doktora sormak lazım ama bence oynaması lazımdı. Bunun garantisi var mı? Bundan sonraki vakalarda böyle olacak mı bilemeyiz? Vicdanen bunun altından kalkamayız. Bence hemen oyundan çıkarmak gerekirdi. Oyuncu tabii oynamak ister ama oynatmamak lazım"

'Sürekli başkan konuşursa olur mu?'

'Sürekli başkan konuşursa olur mu?'

"Bütün işleri de başkana yaptırırsanız sorun olur. Sürekli başkan konuşursa olur mu? Ben Mustafa bey özelinde demiyorum genel olarak konuşuyorum."

"Nereye kadar gidecek bu yap boz şeklinde. Bu oyuncuların kontratları gelecek. Seyirci bazında böyle algılar yaratmamak lazım."

'Problem yaşanacak şeyleri yapmayacaksın'

'Problem yaşanacak şeyleri yapmayacaksın'

"Dursun başkanın doğru söylediğini umuyorum. Ndiaye transferini bir şekilde kılıfına uydurmuşlardır. Bir başkan 'bunlar burada konuşulmaz' demez. UEFA bizi izliyor, SPK takip ediyor demez. Ben bir takım gariplikler yaptım demek bu. Problem yaşanacak şeyleri yapmayacaksın. Öyle bir yöneteceksin ki her şeyi analatabileceksin"

'Fatih Terim doğru bir açıklama yapmış'

'Fatih Terim doğru bir açıklama yapmış'

"Deplasmanlarda bir sorunumuz var. Bu arkadaşlar dış sahada neden oynayamıyor bunu araştırmak lazım. Galatasaray şu an ikinci sırada ve en önemli adaylardan biri. Fatih Terim doğru bir açıklama yapmış."

"Fatih Terim hakem konusuna girmeyerek doğru yapmış bu tip polemiklere girmemek lazım bu tip bahanelere girmemek lazım bence çok doğru davranıyor"

Duygun Yarsuvat: Dursun Özbek benim söylediklerim yönde karar alsaydı halen...

Duygun Yarsuvat: Dursun Özbek benim söylediklerim yönde karar alsaydı halen...

Galatasaray'ın eski başkanı Duygun Yarsuvat, kulübün son durumu hakkında ve özellikle seçim sürecinde yaşananlar konusunda açıklamalarda bulundu. Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar'a konuşan Yarsuvat şunları ifade etti:

"Kasımpaşa karşısında alınan sonuç Galatasaraylılar olarak bizi çok üzdü. Fakat normal karşılaşmak gerekir. Futbol iki taraflı bir oyun. Burada talihsiz bir olay oldu. Gomis'in oynamasına dahi şaşırdım."

"Gomis'i bu maçta dışarıda tutmakta yarar vardı. Bizi insan olarak korkuttu. Kendini iyi hissetmiyorsa oynamayacak."

"Mustafa Cengiz'in bu konuşmasını dinlemedim. Kılcal damarlardan bahsediyorsa Gomis'in hastalığını biliyor demektir. Ne olduğunu ne bittiğini herkesin öğrenmesi lazım. Bunun kamuoyu üzerinde gösterilmesi lazım"

"Divan toplantısında 10 tane kamera vardı. Hiçbir şey olmasa GS TV naklen yayınlıyor. Bunu da ben istemiştim bundan evvel yapılmıyordu. Gayet iyi yaptım diye düşünüyorum insanlar kendilerine hakim olması lazım."

"Galatasaray'ın hiçbir cezayı almaması ve bunun sulh yoluyla halledilmesi arzumdur. Bu olur mu olmaz mı bunu göreceğiz. Bunu 9 Mart'ta halletmektir. Bu yaptırımların içinde hangisi az zarar verecekse onu seçmeliyiz. "

"UEFA tarafında yapılacak görüşmeler zaten biliniyordu. Bu hazırlıkları yapmaları lazımdı. Mustafa Cengiz ve arkadaşları, Galatasaraylılar bu olayın üstesinden gelecektir."

"Benim inancım böyle bir tedbirin alınmamasıydı. Yeni başkanın önerisi çok iyi bir öneri. Dursun Başkan bunu dikkate alacaktır. Bundan vazgeçmesi lazım. İyice incelenirse başkanların yönetim kurulunun kalkıp yeniden seçilme imkanı yoktur. Eğer eski başkan benim söylediklerim yönünde karar alsaydı halen başkanlığı devam ediyor olacaktı."

"Üç senede olan bir durum değil. Galatasaray'ın mali durumu 2000 yılından gelen bir durumdur. Evdeki hesap Galatasaray'a uymadı. Hazır değildi çünkü başkan seçileceğini bilemiyordu. Galatasaray gibi büyük camia bunu yaptı. Galatasaray'ı iyi tanımak lazım. Demokratik bir yerdir. İç güdü ile karar vermiştir. Bunun sebeplerini doğuran sebepleri bulmak lazım."

"Bizim dönem gibi olmasını çok isterim Fatih Terim'in gelmesi çok iyi oldu. Bu konuda hiçbir tartışma yok. Şampiyonluk istek ve arzu ile gelir. Sadece teknik heyet ya da oyuncuların değil herkesin istemesi lazım. Başarılı olacağına inanıyoruz."

"Türkiye'de bütün kulüplerde Basketbol ve Voleybol konusunda sıkıntılar var. Geliri yoktur ama gideri çoktur. Diğer kulüplerin durumlarına da bakmak gerekir. Bunlara amatör şube diyoruz ama çok bütçeli durum. İş çığrından çıktı büyük paralar veriliyor. Yabancı liglerden gelen bir avuç oyuncu var. Bunlar sürekli takım değiştiriyor. Bu bir pazar oldu. Bu pazar içinde Türkiye olarak bir çeki düzen vermemiz gerekir."

"Bizim atletik kabiliyetimiz yabancılar kadar değil. Amerikan kökenli oyuncular çok fazla, futbolda da Afrikalı oyuncular çok fazla. Bunu aşmak için eğitim politikamızı değiştirerek oyuncu yetiştirmemiz lazım. Sorunun kendisine inmek lazım. Eğitim bursları vardır başka yollar vardır ancak o zaman yerli ve milli oyuncu yetiştirmek suretiyle bu badireyi atlabiliriz."