Levent Nazifoğlu'ndan Emlak Konut yorumu: "O günkü anlaşmayı eleştirenler şimdi..."

30.09.2019 - 14:35 | Son Güncellenme: 30.09.2019 - 11:41

Galatasaray’ın Eski Yöneticilerinden Levent Nazifoğlu, sarı-kırmızılıların gündemine dair çok çarpıcı açıklamalar yaptı. TFF’yi eleştiren Nazifoğlu, Galatasaray ile Emlak Konut arasındaki anlaşmanın feshiyle ilgili de konuştu.

Radyospor’da Haber Aktif programında Emrah Karalinç’in canlı yayında sorularını yanıtlayan Levent Nazifoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

Levent Nazifoğlu: "Yöneticilerin yaptığı açıklamalar bilinçli"

Yöneticilerin son dönemde yaptığı negatif açıklamaların bilinçli olduğunu düşünüyorum. Bu konuşmaların düelloya dönmesi tabi ki garip. Fenerbahçe açıklama yapınca Galatasaray yanıt veriyor. Ya da tam tersi oluyor. Çünkü bir kamuoyu baskısı var.

"Tahkim ve PFDK'nın güvenilirliği yok"

Tahkim Kurulu ve Disiplin Kurulu’nda görev yapan insanların ilişkisi ortada. İki kurul için güven kavramı ortada yok. Ayrıca dünyanın hiçbir yerinde böyle bir ortaklık sonrası bu kişilerin görevine devam ediyor olması söz konusu olamaz. Ama devam ediyorlar.

"TFF'yi güvenilir görmüyorum"

Türkiye Futbol Federasyonu’nun güvenilir görmüyorum. Bunu söylememe sebebim verdikleri kararlar. Sayın Ali Koç’un cezasını kaldırıyorlar. Fatih Hoca’ya hiç olmaması gereken yerde ceza veriyorsun, sonra indiriyorsun. TFF’yi tarafsız da bulmuyorum.

Emlak Konut ile yapılan anlaşmanın feshi...

Galatasaray, Emlak Konut ile yaşanan sıkıntıyı çözemeyecek gibi görünüyordu. Yaşananların biraz da siyasi olduğunu düşünüyorum. Hem gidip devlet büyükleriyle görüşeceksiniz hem de her platformda eleştiri yapacaksınız.

"Emlak Konut ile yapılan kontratın detayını kimse bir türlü öğrenemedi"

Emlak Konut ile yapılan bir kontrat vardı. O kontratın detayını, ne olduğu kimse bir türlü öğrenemedi. Sportif A.Ş’den geçen bir kontrat değildi. Galatasaray Kulübü’nden geçen bir kontrattı. Yeni başkan var ama o kontratın detayını bir türlü öğrenemiyoruz. Bu dava konusu oldu. Tabi ki mahkemenin vereceği karara herkes uymak zorunda kalacak.

"Mustafa Cengiz de kontratı eleştirmişti, şimdi feshedilmesin diyor"

Emlak Konut ile yapılan kontratın çok kötü şartlarda olduğu yönünde eleştiriler yapıldı. O günkü şartları insanlar unutuyor. Çok zor şartlarda yapılmış bu kontrat. Galatasaray mecbur kalmıştı. Daha fazlasını anlatmak istemiyorum. Ama Galatasaray mecburdu. Camiada çok büyük eleştiriler vardı. O kişiler şimdi aman feshedilmesin diyorlar. Sayın Başkan da aynı şeyi telaffuz etti. Şimdi iptal oldu. O zaman lehimize bir durum olması gerekmiyor mu? Verilsin parası, kurtulalım kötü şartlardan o zaman.

Levent Nazifoğlu: "Cesur yöneticiler yok denecek kadar az"

Türkiye’de çok korkunç bir seyirci baskısı var. Bütün takımları seyirciler yönetiyor. Bu Türk futbolunun sonunu getiriyor. Plansız harcamaları da beraberinde getiriyor. Futbolseverler de bu gücü kullanmayı da çok sevdiler. Cesur yöneticiler yok denecek kadar az. Hatta yoklar. Bu Türk futbolunu kaosa götürüyor. Allah, Türk futbolunun sonunu hayır etsin.

Senin için hazırladığımız haberler