Levent Nazifoğlu'ndan flaş sözler: Hepimiz kirlenmiş vaziyetteyiz!

30 Ocak 2018 13:51- Son Güncelleme - 30 Ocak 2018 13:51
Google news abonelik

Galatasaray Kulübü Eski Yöneticilerinden Levent Nazifoğlu, sarı-kırmızılıların gündemine dair açıklamalar yaptı. TRT Spor’dan Yasin Dallı'ya röportaj veren Nazifoğlu’nun açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

Ndiaye’nin Stoke City ekibine transferi

Ndiaye’nin Stoke City ekibine transferi

Anladığım kadarıyla doğru bu iddialar. Dursun Özbek de yalanlamadı. Eğer doğruysa da çok vahim. İçimde bir umut var, umarım da yanlış bilgilerdir.

"Başkan olsam satardım"

"Başkan olsam satardım"

7 milyon Euro’ya Çin'den teklif vardı ve biz de vermiyorduk. Podolski'ye bir maçtan sonra sevgi olmuştu ve hatta soyunma odasından terlikle gelmişti.

Ben başkan olsam satardım. O dönem taraftar, takımı yönettiği için olmadı. Çin'de de lig başladı ve biz satamadık. Sonra da Japonya'dan teklif geldi. Pazarlıkla 8-9'a satabileceğimiz oyuncuyu 2 milyon civarına sattık. O zaman da 7 ay bir ödeme yapılmamıştı. Ben de çocukların ödemesi için satılmasına onay vermiştim.

"Cavanda'ya karşı çıkmıştım"

"Cavanda'ya karşı çıkmıştım"

Cavanda gündeme geldiğinde de ben karşı çıkmıştım. Hocanın dediklerini yapan bir yönetim de değildik. Benim imza töreninde de 'Geçen sene kötü bir sezon geçirdi. Bu sene iyi olacak.' demiştim. Cavanda'ya da kesinlikle karşı çıktım.

Bonservis bedeli almadan alalım dedim. Trabzonspor çok zor durumda, alalım Başarısız olursa ben ödeyeceğim demişti. De Jong ve Sigthorsson için de aynı şeyleri demişti.

"Özbek'in ibra edilmemesi lazım"

"Özbek'in ibra edilmemesi lazım"

Mecidiyeköy'deki otel de tamamen onun kendi projesidir. Orayı bitirmiyor ki 5 milyon dolar vermek istemiyor. Ben genel kurula sesleniyorum; bunun hesabının sorulması lazım. Orada da elden kaçarsa; o zaman hallerine ağlasınlar. İbra edilmemesi lazım.

Eren Derdiyok ve Serdar Aziz açıklaması

Eren Derdiyok ve Serdar Aziz açıklaması

Eren Derdiyok'un sözleşmesi 2,5 yıl uzatılmıştı. O zamanın şartlarında 4 milyon euro tartışılırdı. Kontratı devam eden için santrfor için çok büyük para değil. Son haftalarda da görüyoruz.

Serdar Aziz'i de 4.5 milyon euroya aldık ama Furkan, Sercan ve Bilal'den düşüş yaptık. 2 milyon 250 bin euroya geldi. Muhasebeleştirmek için 4,5 milyon euro oldu. Çok enteresan bir menajer sirkülasyonu var. Biz o transferi yapacakken, bir adam ortaya çıktı. Bunlar tezgah mıdır, ben bilmem.

Younes Belhanda için ne kadar para verildi?

Younes Belhanda için ne kadar para verildi?

Belhanda'nın da 1 yılı vardı sözleşme bitmesine. Benim dönemimde de taliptik. O zaman 5 milyon Euro civarına alabiliyorduk. Süresi azalırken nasıl 8-10 milyona geldi ben onu tabii ki bilemem. Bunu transferi yapacaklara sormak lazım.

"Adam düştü, tekme atıyorlar"

"Adam düştü, tekme atıyorlar"

Ben bunları divanda söylediğim için 1 yıl ceza aldım. Bugün gazeteleri görüyorum. Siz bunları bugün mü öğrendiniz?

Şimdi adam düştü hepsi adama tekme atıyorlar. Bu sadece Galatasaray ve Dursun Bey için geçerli değil. Ali Koç gibi bir adamı Türk futboluna kazandırmak varken, haberleri görüyoruz.

Mustafa Cengiz'in başkanlığa seçilmesi

Mustafa Cengiz'in başkanlığa seçilmesi

Her şeye rağmen benim için de sürpriz oldu. İnancım yeniden tazelendi. İnsanlar tatile gitse bile tüymediklerini gösterdiler. Bu adamların basiretsiz oldukları belli. Ben buraya gibi koysam seçilirim dedi ve güzel de bir ders aldı.

Can Topsakal yorumu

Can Topsakal yorumu

Almaya mecbur kalmıştır. Genel sekreterleri liste dışı bırakmak kolay değildir. Anlayanlar anladı...

Cimbom tezahüratı

Cimbom tezahüratı

Başkanın o işlere girmemesi lazım. İki kere girdi.. Orada taraftar grubu gibi bir reaksiyon da alınmaz. Taraftara eğer karışma izni verirseniz; canavarı da yaratıyorsunuz. Bu sadece Galatasaray için değil. Mersin'de de bağırıyor ve kendini güçlü hissediyorlar. Bu yöneticilikleri yapmak isteyenler de artık azalacak.

Kampanyalar hakkında

Kampanyalar hakkında

Kampanyalar camiaların safları sıklaştırması adına çok önemli ama maddi olarak çok değerli değil. Bu paralarla Galatasaray artık düzelmez ve devamlı başarı kazanmak gerekiyor. Borç sarmalına girdiler ve bütün takımlar sıkıntıya adaylar.

"Afrika kökenli oyuncular parayı almayınca suratını asar"

"Afrika kökenli oyuncular parayı almayınca suratını asar"

Fatih Terim de bir yere kadar bu işi tutabilir. Daha önce Türk oyuncu sayısı fazlaydı. Afrika kökenli oyuncular parayı almayınca da suratını asarlar. Şimdi Galatasaray'ın her ay 7-8 milyon euro para vermesi lazım. Sizce Ünal Bey ile Dursun Bey'in bunları bilmeme ihtimali var mı?

"Satışa hazırlıyorlardı"

"Satışa hazırlıyorlardı"

Takımı satışa hazırlıyorlardı. Bir Azeri grubu var diyorlar. Şimdi Samsunspor ve Gaziantepspor'u görüyorsunuz. Bu borçlar hata ile değil yanlışla olur. Minareyi çalan kılıfını hazırlar. Bunu Türk futbolu için söylüyorum. Konuşanlar da tek tip insanlar oluyor ve kafasına vurarak susturuyorlar. Bir daha yönetici de olmak istemiyorum.

"Kirlenmiş vaziyetteyiz"

"Kirlenmiş vaziyetteyiz"

Hepimiz kirlenmiş vaziyetteyiz. Hepimiz para götürmüş vaziyetteyiz. Ben buradan herkes çağrı yapıyorum; hepimizin banka hesapları kontrol edilsin.

Seçim döneminde Dursun Özbek aradı mı?

Seçim döneminde Dursun Özbek aradı mı?

Destek için aradı. Ben buna adama oy verin nasıl diyebilirim ve niye diyeyim ki? Mali genel kurula kadar bu tartışmaları bırakmamız lazım. Kulübe ve bütün branşlara zarar veriyoruz. Bu işleri bırakalım. Dursun Başkan'a da kendini temize çıkarma imkanı tanıyalım. Bu işleri bir yerde bırakmak lazım.