Levent Sürme'den 5-0'lık San Marino Maçı Yorumu

Orhan Gülek
14.10.2023 - 09:01 | Son Güncellenme: 14.10.2023 - 09:04

Ümit Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Levent Sürme kazanılan San Marino maçı sonrasında açıklamalarda bulundu. İşte tüm detaylar...

Levent Sürme'den 5-0'lık San Marino Maçı Yorumu

AJANSSPOR - HABER

2025 UEFA 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu'ndaki üçüncü maçında San Marino'yu 5-0 yenen Ümit Milli Futbol Takımı'nda teknik direktör Levent Sürme ile milli oyuncu Enis Destan, Ümraniye Belediyesi Şehir Stadı'nda oynanan karşılaşmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

"İstediğimiz skor çıkmadı"

Oyun tarzlarını sahaya yansıttıkları için çok sevinçli olduklarını dile getiren Sürme, "9-10 veya 11'lik bir fark da olabilirdi ama tabii bu sonuç da tamamdır bizim için. İlk iki maça bakarsak, özellikle İrlanda maçına çok iyi girdik, iyi bir skor alabilirdik. İki maçta da oyun tarzımızı sahaya yansıttık. Olmadı, istediğimiz skor çıkmadı." dedi.

"Letonya'yı yenmek zorundayız"

Sürme, 17 Ekim'de Letonya ile yapacakları maçın öneminin büyük olduğunu belirterek, "Kasım ayında bir Norveç maçı var. Final maçı gibi olacak bizim için, onun da önemi çok fazla. Oradaki maçın önemini artırmak için kesinlikle Letonya'yı yenmek zorundayız." ifadelerini kullandı.

İlgini Çekebilir
A Milli Takım'dan ayrıldı, Ümit Milli yolunda!
Habere Git

"Bu yoldan vazgeçmeyeceğiz"

Çok genç bir takımla sahaya çıktıklarını söyleyen Sürme, "Avrupa'nın en genç milli takımına sahibiz. Bu Türk futbolu adına çok önemli. Tabii bu durum inişli ve çıkışlı oluyor, olacak da. Biz de bunu biliyoruz, kesinlikle bu yoldan vazgeçmeyeceğiz." şeklinde konuştu.

"Demek ki doğru yoldaymışız"

A Milli Takım'ın Hırvatistan galibiyetine de değinen Sürme, "Doğan Alemdar, Letonya maçında bizimle birlikte olacak. Dün A Milli Takımımızın Hırvatistan maçında Kenan ve Bertuğ oynadı. Bunlar çok sevindirici bizim için. Ermenistan maçında Bertuğ, Türkiye adına çok önemli bir gol attı. Bunlar olumlu şeyler ve aynı zamanda takım için de çok büyük bir motivasyon sağlıyor. Biz dün iki oyuncumuz oyuna girince takım olarak ayağa kalktık ve çok sevindik, demek ki doğru yoldaymışız." değerlendirmesinde bulundu.

Senin için hazırladığımız haberler